Музей модернізму повернув  до експозиції 70 % евакуйованих творів

10 червня  Музей модернізму відновить  роботу

Про це інформує Еспресо.Захід

10 червня відкриттям виставки художника, професора Національної академії мистецтв Володимира Буднікова "Час війни" у Львові ознаменується чергове – після вимушеної перерви – відкриття Музею модернізму. Того культурного осередку, що у свідомість сучасників увійшов не тільки як презентант музейної збірки, а як такий, що якісно і цілісно відтворює властиво саме явище модернізму.  

Як розповів керівник Музею модернізму Богдан Мисюга, з початком повномасштабного вторгнення музейна експозиція зі зрозумілих причин була демонтована.  Зараз 70 відсотків цієї експозиції повернулося на своє звичне місце. Відтак виставка "Час війни" Володимира Буднікова  – це свого роду мистецька інтервенція  у сталий музейний простір.

"Це поширена практика на заході, – каже Богдан Мисюга, –  коли тимчасову виставку інтегрують у постійну музейну експозицію. Щоразу це цікаво, зберігає інтригу та відкриває нові сенси. Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Возницького (чиїм структурним підрозділом ми  є), прихистила в себе родину Буднікових практично з другого дня війни. Пан Володимир  показує цикл графічних творів, що їх намалював за цей час у нашому місті. А двома днями пізніше в Підгорецькому замку відкриється виставка "Львівський щоденник" його дружини Влади Ралко. Чому ми вирішили, що Музей модернізму має працювати? Бо це територія креативного мислення і водночас територія, де в молоді виховується критичне мислення. А це те, що українцям у цей час необхідно особливо гостро".  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал