Міжнародний день боротьби з карієсом: що там у роті львів’ян

4 червня, у світі відзначають Міжнародний день боротьби з карієсом.

"Еспресо.Захід" поговорив з лікаркою-стоматологинею Наталією Серкіс, яка вже чотири роки лікує зуби львів’ян.

У Львові частіше хворіють на карієс, ніж в інших містах України

"За статистикою, якщо в Україні серед оглянутих лише кожен другий пацієнт потребує лікувально-профілактичних методів, то у Львові – дві третини! У порівнянні з загальноукраїнським показником, невпинно збільшується кількість львів’ян та мешканців області, які звертаються з ускладненим карієсом", – розповідає лікарка.

Карієс – дуже хитре захворювання. Починаючись з невеликої плямочки, воно здатне дуже швидко вразити увесь зуб без надії на його відновлення.

"Звичайно, простіше запобігти хворобі, але це не завжди вдається і провина тут не тільки у неправильному догляді за ротовою порожниною. Навіть у тих, які дотримуються усіх рекомендацій стоматологів, ця патологія не рідкість", – каже стоматологиня.

Причини виникнення карієсу:

Читайте також: "Краще відновіть стоматологію". Мешканців Левандівки і Білогорщі обурив конкурс від місцевої поліклініки

У сучасній стоматології відомі три методи дослідження для лікування карієсу:

Наталія Серкіс розповідає, що хворобу можна визначити й на око.

"Оскільки ця підступна хвороба не завжди супроводжується болем, розпізнати карієс на ранніх стадіях вдається не одразу. Але загалом, то на поверхні з’являються плями, білі, сіруватого або коричневого кольору. Наявність дірки – це вже прогресуючий карієс. У дорослих захворювання носить хронічну форму. Він поширюється не поспішаючи (від декількох місяців до декількох років), і не викликає на ранніх стадіях гострих болючих відчувань", – підсумовує лікарка.

На початкових стадіях розвитку карієсу, не важко зупинити його поширення, відновити міцність і структуру емалі, уникнути руйнування зуба. Лікування карієсу на більш пізніх стадіях передбачає накладення спеціальних лікувальних прокладок, які закриваються багатошаровою пломбою. Якщо карієс запущений, то виникає необхідність у видаленні нервів і пломбування каналів зуба. При сильному пошкоджені доводиться встановлювати коронку.

Довідково.

Міжнародний день боротьби з карієсом був заснований з ініціативи стоматологів, щоб звернути увагу людей на проблему стану зубів. Карієс зубів є найбільш поширеним хронічним захворюванням у світі. Він зумовлений тим, що бактерії в роті метаболізують цукор із їжі і виробляють кислоти, які з часом розщеплюють емаль зуба.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку