Митці виграли у Львівської міськради справу щодо будови на Міцкевича

Верховний Суд визнав протиправною ухвалу Львівської міської ради про затвердження детального плану території, що стосується площі Адама Міцкевича, 9.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду, інформує "Еспресо.Захід".

У постанові йдеться про те, що касаційну скаргу Львівської обласної організації Національної спілки художників України задоволено частково. Тобто скасовано рішення Львівського окружного адміністративного суду від 3 лютого 2021 року та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 25 травня 2021 року й ухвалено нове рішення:

"Визнати протиправною та нечинною ухвалу Львівської міської ради від 19 вересня 2019 року № 5476 "Про затвердження детального плану території у районі площі Ринок" у частині затвердження детального плану території, що стосується площі Адама Міцкевича, 9 у місті Львові".

Колегія суддів зазначила, що, приймаючи оскаржувану ухвалу, міськрада не повністю дотрималася встановленої процедури проведення громадських обговорень і громадських слухань проєкту містобудівної документації на місцевому рівні, оскільки оприлюднена інформація про адресу, щодо якої розроблено проєкт детального плану території, була неповною та не відповідала вимогам закону. Це у правовідносинах, що є спірними, спотворило процедуру громадського обговорення та, відповідно, результати, які могли бути отримані.

Суд урахував, що в зонах охорони пам’яток, історичних ареалів населених місць, занесених до Списку історичних населених місць України, встановлено особливий режим регулювання забудови. Зокрема, в таких зонах забороняється проведення будівельних робіт без попереднього отримання погодження в органах охорони культурної спадщини.

Колегія суддів дійшла висновку, що попри те, що рештки будівлі розміщені в охоронній зоні всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та в історичному ареалі м. Львова, що є підставою для погодження проєкту детального плану території з відповідним органом охорони культурної спадщини та інформування Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Крім того, суд урахував, що відсутність висновку Мінкультури та висновку Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на момент проведення громадських слухань щодо детального плану території в районі пл. Ринок свідчить також про необізнаність громадськості про позицію відповідних уповноважених з цього питання органів.

Постанова набула законної сили з дати її прийняття 7 грудня, є остаточною та не може бути оскаржена. Львівська міська рада має повернути скаржнику майже 10 тис. грн.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.