Митець Петро Антип розпочав нову частину найбільшої картини у світі "Космогонія"

У Музеї Корсаків художник Петро Антип розпочав нову частину найбільшої картини світі "Космогонія". Він показав грандіозний перформанс про вплив людини на Всесвіт

Про це повідомляють організатори, передає "Еспресо.Захід". 

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відомий український митець родом з Донеччини Петро Антип показав перформанс "Ноосфера: симфонія добра та зла". Цим мистецьким дійством художник розпочав нову частину найбільшої картини у світі "Космогонія"  Відомо, що загалом витвір складатиметься із дев’яти фрагментів: від створення Всесвіту до його майбутнього.

Ще 1 грудня творці Космогонії спробували за допомогою мистецтва порушити питання щодо впливу людини на Всесвіт, зокрема її згубного впливу на планету. Величезне біле полотно розклали на підлозі, на фоні транслювали відеоарти та документальні кадри, які демонстрували світлі та темні сторони людства.

Фото: Ірини Остапчук

За словами куратора проєкту Віктора Корсака, добро і зло – вічні. Але симфонія,  вона може бути мажорна і мінорна. Також він зазначив, що людство використовує багато методів, щоб боротись із проблемами, які саме ж створило. Але зауважив, що все це не дуже ефективно.

"Враховуючи, що всі методи є неефективні, ми пропонуємо трошки інше, ми пропонуємо мистецтво. Щоб включити цей процес і спробувати врятувати нашу планету. Цей проєкт, він якраз розрахований на рефлексію, на те, що ми задумаємось. Що в нас виникне якийсь конфлікт і, можливо, в когось зміняться цінності. Можливо, хтось викине пластикову пляшку туди, куди її треба викидати тощо", – зауважив куратор.

Фото: Ірини Остапчук

Довідково. Проєкт "Космогонія" вже понад рік реалізують у Луцьку, а його створення стане найдовшим перформансом у світі. Він є унікальним та новаторським у багатьох аспектах, адже поєднує у собі мистецтво, функціональність та філософію. Саме інтеграція мистецтва у виробничі процеси на постійній основі створює унікальні можливості для вивчення споконвічних питань: Для чого це все? Для чого ми є, і що з цим всім буде?