Міськрада через суд домоглася від "Галицького перехрестя" грошей, які ринок хотів сплатити добровільно

За чотири роки бюджет Львова недоотримав 875 тис. грн за оренду землі від ринку "Галицьке перехрестя", бо міська рада не продовжила договір оренди, натомість подала позов до суду

Відповідно до рішення  Господарського суду Львівської області, ТОВ "Галицьке перехрестя" має сплатити 875 689,62 грн безпідставно збережених коштів Львівській міській раді. Відповідно до матеріалів справи, ринок використовує вісім земельних ділянок, що є у комунальній власності міста. При цьому договори оренди на ці ділянки закінчились ще у 2019 році.

Відповідно до розрахунків управління земельних ресурсів департаменту містобудування Львівської міської ради, сума недоотриманих коштів міським бюджетом з плати за землю внаслідок використання вказаних земельних ділянок без належної правової підстави складає 1 269 732,53 грн. При цьому "Галицьке перехрестя" сплатило лише  394 тисячі. 

Утім, як виявилось, бюджет Львова недоотримав близько мільйона гривень не через те, що ринок уникав сплати за оренду землі, а лише через міських чиновників.

"Документи на продовження договору оренди землі ми подали до міської ради вчасно, адже робити це що п’ять років. Але то не було сесії міської ради, то наше питання не винесли на обговорення. Ми писали звернення до ЛМР, але безрезультатно. При цьому саме договір визначає орендну ставку. Відтак, ми просто не знали, скільки маємо сплачувати. При цьому ми сплачували земельний податок, комунальні послуги теж, – каже керівник ТОВ "Галицьке перехрестя" Оксана Онишкевич. – Насправді ми були здивовані, що міська рада подала проти нас судовий позов. Ми ж готові були платити, просили підписати договір. А так довелось ще витрачати кошти на юриста. Оскаржувати рішення Господарського суду не будемо. Вдячні, що нам дозволили розтермінувати виплати на сім платежів. Але ж проблема в іншому – міськрада далі не продовжує нам договір оренди. Від січня ми не можемо добитись ясності, аби розуміти, що нам робити далі. Ринок зараз переживає не найкращі часи, багато підприємців виїхали через війну. Тому для планування видатків нам важливо розуміти, яку орендну плату маємо платити".

При цьому директорка відкидає припущення, що землею, на якій розташований ринок, хтось зацікавився. "Це вісім маленьких ділянок, розташованих у межах червоних ліній, тому для забудовників вони цінності не мають. Зрештою, якщо є хтось зацікавлений у цій землі, то можна нам просто повідомити, аби ми розуміли ситуацію, – каже вона.