"Ми стали першовідкривачами грантів для атовців у Бродах, облаштували тренажерний зал": дружина військового Віта Гарасимчук про власну справу

Сім'я стала учасницею програми "Грант для ветеранів та членів їх сімей". За допомогою гранту вдалося вдосконалити власну справу

Історію сім'ї військових з Бродів на Львівщині розповідає "Еспресо.Захід"

"Це щось сімейне й тепле" 

"Це вже щось сімейне та тепле. Я особисто сиджу на рецепції, з клієнтами своя комунікація, знаю їх, ми розмовляємо. Це щось більше, ніж просто бізнес", – так про власну справу відгукується Віта Гарасимчук. 

Її чоловік – кадровий військовий. 2014 року закінчив навчання й одразу потрапив у частину в зоні бойових дій. До повномасштабного вторгнення РФ він час від часу їздив на фронт виконувати бойові завдання. І досі воює з російськими окупантами.

Фото: надала Віта Гарасимчук

Під час війни сім'я вирішила відкрити власну справу. Віта розповідає, що ідею виношувала давно, ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тоді планували, думали, обговорювали різні варіанти. І в листопаді 2022 року відкрили тренажерний зал. 

Фото: надала Віта Гарасимчук

"Хотілося щось таке, щоб воно приносило користь і було не банальне, – розповідає Віта Гарасимчук. – Зупинилися на тренажерному залі. Ця ідея нам найбільше відгукувалася. Ще на етапі планування він уже нам подобався. Але це велике капіталовкладення, тож грошей бракувало. Допомогли мої батьки,  ми змогли відкрити зал. Після відкриття було складно, але бажання не зникло".  

Наш пріоритет – реабілітація та залучення підлітків до здорового способу життя

Коли запустили тренажерний зал, то бачили, чого в ньому бракує. Тож вирішили податися на грант від держави для ветеранів та членів їхніх сімей. 

"Коли почали все планувати, зрозуміли, що на певному етапі нам потрібні ще капіталовкладення, щоб удосконалити наявне обладнання, доукомплектувати інвентарем. Якісь м'ячі, масажні роли. Щоб воно все було в нашому залі. Звернулися в центр зайнятості, вони нам розповіли, які є варіанти. Треба було описати, чому саме ми повинні отримати кошти. Я зазначала, що передусім хочемо залучити підлітків до здорового способу життя. Тому що в нас дійсно великий відсоток школярів, студентів, і це не може не тішити. Також робила акцент на реабілітації, яку хочемо розвивати і яка буде потрібна. Ось так ми стали  першовідкривачами грантів для військових у нашому місті". 

Фото: надала Віта Гарасимчук

Згідно з бізнес-планом сім'я отримала більш ніж 400 тисяч гривень на ідею.  За ці кошти закупили додаткове обладнання, зокрема покриття для підлоги. 

"Тренажери закуповували в Харкові, це все українське виробництво, – наголошує Віта. – Там є виробництво тренажерів і ми з ними співпрацювали. Також купували у Рівненській і Волинській областях. Грант дозволив нам вдосконалити зал, зробити його комфортнішим і кращим для людей у першу чергу". 

Нині сім'я працює над розширенням власного бізнесу, розвивають напрямок реабілітації. Уже в пошуках кваліфікованого масажиста-реабілітолога з медичною освітою. 

Фото: надала Віта Гарасимчук

"Уже зараз є і ще, на жаль, будуть травмовані люди, які потребуватимуть реабілітації. Тож ми так розробляли тренажерний зал, щоб у ньому можна було проводити реабілітацію для людей, які втратили свої кінцівки й мають вади рухового апарату", – додала Віта.

Віта Гарасимчук переконана, що такі гранти дуже важливі для військових. Адже війна закінчиться і не кожен зможе повернутися на минулу роботу. А власний бізнес допоможе змінити життя.

"Є військовослужбовці, які розуміють, що після закінчення війни не служитимуть і їм потрібно далі планувати своє життя. Є багато людей, які виношують свої бізнес-ідеї, але не можуть їх втілити, тому що не мають стартового капіталу. Тому я вважаю, що такі гранти дають можливість  для людей змінити своє життя на краще", – підсумувала Віта Гарасимчук.