Мешканці Під Голоском кличуть Садового та чиновників на розбірки через хаотичну забудову мікрорайону

26 травня мешканці мікрорайону Під Голоском проведуть збори щодо недопущення масової забудови житлового району. На зустріч запросили мера, чиновників і депутатів

Жителі вулиць Малоголосківська, Рільнича, Млинова, Ждахи, Загули, що в межах мікрорайону Під Голоском, ініціюють загальні збори, протестуючи проти хаотичної ущільненої забудови району, який, у свою чергу, позбавлений соціальної інфраструктури. 

Окрім недопущення масового будівництва багатоповерхівок в зоні садибної житлової забудови, мешканці ініціюють невідкладне вирішення питання про створення парку "Малоголосківські Пагорби", оскільки поруч з житловим комплексом у проєктованій рекреаційній зоні з'явилася приватна дорога. Люди б'ють на сполох, бо відбувається знищення існуючих лісових насаджень та природного фонду, замість нього розростаються бетонні джунглі.  

Відтак, на зустріч з ініціативною групою мікрорайону Під Голоском 26 травня мають прийти також міський голова Андрій Садовий, його профільні заступники та чиновники і депутати. Дотепер на звернення активістів міська влада не відповідала або ж давала пусті відписки. 

Фото: Facebook/ Вулиця Малоголосківська

Справа в тому, що вже понад 6 років львів'яни протестують проти хаотичної масової забудови вулиці Малоголосківської та їй сусідніх. За цей час вдалося завадити будівництву багатоповерхівок на місцях, призначених для парків та школи. Також мешканці добилися рішення Верховного суду, який визнав неправомірними внесені зміни до Детального плану території мікрорайону, а такий план – нечинним. 

Нового зрушення додала нещодавно оприлюднена журналістами масштабна схема розкрадання земель у районі Під Голоском. Нагадаємо, що йдеться відчуження величезних масштабів, коли за допомогою фіктивних садово-городніх кооперативів у громади міста забрали десятки гектарів території, при тому без жодних надходжень до бюджету. Тож 27 квітня активісти мікрорайону звернулися до президента та правоохоронних органів, аби дослідити ситуацію та вжити належних заходів. 

"Починаючи з 2013 року і досі, за прямого сприяння міської влади і депутатів, відбувається систематичне розбазарювання цієї особливо цінної землі за допомогою сірих схем з садово-городніми кооперативами. Земельні ділянки переходять до рук родичів, друзів, бізнес-партнерів, чиновників та депутатів ЛМР. Шляхом маніпуляцій з документами змінюється цільове призначення землі із "ведення особистого господарства" на "зону багатоквартирної житлової забудови", – йдеться у відкритому листі мешканців.

Фото: Facebook/ Вулиця Малоголосківська

Як стверджують представники громади, для ділянок в межах червоних зон, де мала би розташовуватися інфраструктура та соціальні об'єкти, шляхом махінацій змінюється цільове призначення, відтак, земля переходить у приватні руки й там виростають нові багатоповерхівки. 

На сьогодні у мікрорайоні Під Голоском мешкає щонайменше 25 тисяч осіб. Разом з тим перелік соціальної інфраструктури – мінімальний. Мешканці підкреслюють, що єдина дорога, яка з'єднує мікрорайон з містом, вже не вміщує потік транспорту, що нею рухається. У місті запевняють, що на будівництво нових автошляхів немає ні коштів, ні вільної землі. 

Через місяць з часу оприлюднення відкритого листа активісти зазначають, що жоден з правоохоронних органів – Офіс генпрокурора, Державне бюро розслідування, Служба безпеки України, Нацполіція, Рада національної безпеки та оборони – не зацікавилися схемою земельних розкрадань та не оголосили про початок розслідування. 

Мешканці мікрорайону також зареєстрували петицію на сторінці президента України. Вона була внесена у базу та взята на розгляд, але дотепер не з'явилася на самому сайті.