Малехів може вийти з Львівської МТГ: Апеляційний суд підтвердив, що громаду приєднали до Львова незаконно

Натомість у Львівській міській раді заявили, що не виконуватимуть навіть рішення Верховного суду.

Малехів може стати першим в Україні селом, яке через суд добилося "розлучення" з громадою, приєднуватись до якої не хотіло. Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про те, що приєднання Малехівської сільської ради до Львівської територіальної громади, протиправним, передає "Еспресо.Захід".

Апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва подавали Львівська міська рада та Львівська обласна державна адміністрація, однак "апелянти не надали до суду належних доказів, що б підтверджували факт протиправності рішення суду першої інстанції", – йдеться у постанові Апеляційного суду.  

"Це рішення суду набуває чинності з моменту його прийняття і є обов'язковим до виконання. Сподіваюсь, що Львівська міська рада  не буде силою тримати Малехів в своїх обіймах, адже є верховенство права і є обов'якове виконання судових рішень, – каже юрист Малехівської громади Олег Лосин. – Громада  відстоюватиме свої права та звертатиметься до представників Верховної Ради та Кабінету Міністрів, аби відкоригували перспективні плани, і приєднали Малехів до Мурованської громади. Адже ще на початку реформи Малехівська громада провела збори та громадські обговорення, на яких вирішила приєднатись до Мурованської ОТГ. Ми подавали це рішення в ЛОДА та КМУ, однак наше волевиявлення проігнорували".

За словами юриста, Львівська міська рада та ЛОДА можуть оскаржити це рішення у Верховному суді – це єдина інстанція, яка може зупинити виконання рішення Апеляційного суду.

Тим часом у Львівській міській раді не збираються відпускати Малехів зі складу своєї громади і виконувати рішення суду не планують.

"Ми спокійно ставимось до подібних рішень, тому що, як на мене, це проста формальність, і це рішення за замовчуванням не має механізмів для виконання. Хочу заспокоїти мешканців села Малехів. Вони, зокрема, своєю участю у виборах до Львівської міської ради погодили створення Львівської об’єднаної громади. Зараз працюють виконавчі органи міста, офіси громад, у рамках департаменту міської агломерації, тому все буде гаразд. Послуги в Малехові будуть і надалі надаватись мешканцям, інфраструктурні проєкти реалізовуватимуться", – заявив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач. І додав, що навіть рішення Верховного Суду виконувати не будуть. 

"Якщо Львівська обласна адміністрація буде подавати касацію, я впевнений, що Верховний Суд прийме інше рішення та поставить крапку у цьому питанні. Але навіть якщо Верховний суд не змінить відповідного рішення, то все одно це нічого не змінює. По-перше, вже відбулися вибори. Не можна скасувати те, що вже відбулось. Тобто за результатами розпорядження Кабінету Міністрів вже відбулись певні дії, які потягнули за собою правові наслідки"

Натомість Олег Лосин каже, що люди навпаки незадоволені якістю надання послуг міською радою. "На місці можна отримати хіба довідку про склад сім'ї. Усі решта питання, які раніше можна було вирішити за день-два, тепер зависають у повітрі. Ті питання, які потребують ухвали міської ради, не вирішуються взагалі. Їх навіть не виносять на розгляд! Єдина відповідь: триває реорганізація. Елементарні питання, наприклад, зміна правонаступника у договорі, – вирішуються лише через Львівську міську раду. А це потребує значно більше часу, ніж це було раніше".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.