Львів'янки стали лауреатками всеукраїнського конкурсу малої прози імені Івана Чендея

Твори чотирьох львів’янок потрапили до числа найкращих на четвертому Всеукраїнському конкурсі малої прози імені письменника Івана Чендея.

Про це йдеться на сайті Буквоїд, – передає "Еспресо.Захід". 

Цього року журі визначило переможців у двох номінаціях. За кращі твори присудили гран-прі (других і третіх місць не визначали), а решта переможців здобули дипломи лауреатів. У номінації "Мала проза" гран-прі присудили Анастасії Переняк з Івано-Франківська за твір "Гостинець". Лауреатами конкурсу також стали чотири  львів'янки: Ганна Харчевська "Змовники", Ірена Яніцька "Тепер Августа", Мар’яна Пильник "Л(юди)" та Оксана Кришталева "За три дні до…". Нагородження має відбутись в Ужгороді восени.

Оксана Кришталева розповіла Еспресо.Захід, що сподівалась на відзнаку, адже потрапила в короткий список переможців. 

"У списку було 30, а переможців всього 18. Це дуже тішить. І навіть не стільки якісь лаври, а передовсім можливість побути серед людей, побувати в тій атмосфері, де жив Іван Чендей, порозмовляти з письменниками. А також - прочитати твори інших". 

Це вже не перша перемога Оксани Кришталевої. Письменниця каже – конкурсів, на які можна подавати свої твори, зараз проводять не дуже багато.

"Цей конкурс мені видався доволі серйозним. Імпонує те, що тут обрали саме жанр малої прози, адже в Україні мала проза, в принципі, ніде не представлена. Чомусь цей жанр забутий. Всі хочуть трилери, фентезі. А, власне, мала проза – новели, нариси, есеї - це органічний і вишуканий жанр".

Лауреатка вдячна родині письменника Івана Чендея за проведення такого конкурсу на його честь.

"Беру участь у цьому конкурсі вдруге. Цього року надіслала твір більш життєвий, зрілий. Це історія сільської жінки "За три дні до…". Це історія не про смерть, а швидше про звільнення. 

Однією з умов конкурсу є те, щоб твір, який бере участь, ніде не був оприлюднений. Тому сподіваюся, що цей конкурс теж дасть мені якийсь бонус на спілкування з видавцями і, можливо, якусь подальшу співпрацю. Наразі ж власним коштом видала книжку "Вподобайки" - позитивні новелки і оптимістичні оповідання".

Довідка

Оксана Кришталева (справжнє прізвище Оксана Копак) пише у жанрі психологічної прози. авторка збірки новел "Саргасове море" (2005), "Гліцеринова пані" (2009), Новели "Нічлава-блюз", "Річкова повінь", "Трояндова вода у річці Свіча-Бережниця", "Літо", "Джазовий оркестр" в антології "Пастораль річечки , а також роману у новелах "Смак грибної юшки". До слова книга "Смак грибної юшки" увійшла до "Довгого списку" Книги року ВВС - 2013.

Конкурс носить ім’я Івана Чендея - українського письменника, лауреата Шевченківської премії, кіносценариста, автора сценарію фільму "Тіні забутих предків". 

Всеукраїнський літературний конкурс малої прози заснували у 2017 році з нагоди 95-річчя з дня народження Чендея. Його метою було - заохочення розвитку української літератури у цьому жанрі. Захід заснувала родина письменника, яка співорганізовує його спільно з Міжнародним благодійним фондом імені Івана Чендея. Вручення нагород запланували на вересень, під час "Чендей фесту".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.