Львівський епідеміолог прокоментував небезпеку поширення нового штаму коронавірусу

Нагадаємо, йдеться про штам  B.1.1.529 з найбільшою кількістю мутацій, яку тільки виявляли до сьогодні. У ВООЗ через це сьогодні скликають екстрену нараду.

"Питання яким штамом заразилася людина – це більш теоретичне питання, задаватися яким повинні науковці, котрі вивчають циркуляцію вірусу, - таку думку озвучив під час пресбрифінгу регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусу на Львівщині Олег Когут, передає "Еспресо.Захід". - За вчора (25 листопада. –Ред.) ми маємо 850 випадків лабораторно підтверджених випадків COVID-19 і визначати, яким саме штамом інфікована людина, потреби немає. Достатньо, щоб ми знали, що у неї - COVID-19. Вірус постійно мутує. Будуть з'являтися нові штами. Зараз почне циркулювати вже другий південноафриканський штам. Головне для нас - це тяжкість клініки, а вона з появою нових штамів, на жаль, збільшується: більше людей поступає у стаціонари і реанімаційні відділення, більше перебуває на апаратах штучної вентиляції легень. Ось це – небезпечно. А на штамах зациклюватися не варто. Варто вакцинуватися і продовжувати виконувати ті правила, які дозволять попередити розповсюдження захворювання: носити маски, дотримуватися соціальної дистанції і загалом вести здоровий спосіб життя".

За його інформацією, у Львівській області за весь період епідемії на COVID-19 перехворіло понад 207 тисяч людей. Ситуацію із захворюваність фахівець охарактеризував як "відносно стабільну", оскільки з дня на день вона змінюється: "Якщо позавчора (24 листопада. – Ред.) вперше виявлених і лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції в області було 511, то, на жаль, за вчора, як я вже казав, таких випадків було вже 850. Відповідно, збільшується й кількість госпіталізованих. За станом на вчора їх було 2490. На жаль, людей, які перебувають у реанімаційних відділеннях, зокрема на ШВЛ є стабільно багато – 200-210".

Зокрема у Львівській обласній інфекційній лікарні на стаціонарному лікуванні перебуває близько 180 осіб. "Як правило, перед тим, як звернутися за медичною допомогою, хворі тривалий час лікувалися самостійно вдома, тож до нас поступили вже у тяжкому стані. Поступлень сьогодні є значно менше, ніж було місяць тому, але ті пацієнти, які перебувають у нас на стаціонарному лікуванні – вкрай тяжкі, кисневозалежні (мають дихальну недостатність). Частина з них переведена у реанімаційне відділення", - зазначила лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної лікарні Людмила Гринів і закликала жителів Львівщини вакцинуватися, оскільки "це – єдина можливість уникнути тяжкого перебігу". "Люди, які перебувають у нас, практично всі нещеплені. Більшість із них – затяті антивакцинатори. Ми проводимо з ними інформаційну роботу та вже бачимо певні позитивні зрушення, зокрема члени їхніх сімей після завершення інкубаційного періоду роблять тестування і якщо результат негативний – йдуть робити щеплення", - розповіла вона.   

За наявності клінічних ознак хвороби, які свідчать про початок захворювання, Людмила Гринів радить не займатися самолікуванням, а звертатися у сімейну амбулаторію по місцю проживання. При потребі сімейний лікар скерує у стаціонар.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку