Львівські медики розповіли, які свічки на випадок вимкнення електроенергії краще не запалювати

Через російські атаки на українську критичну інфраструктуру в Україні зріс продаж свічок, адже це — перевірений століттями метод освітлення помешкань. Проте поширеною є думка, що парафінові свічки можуть сприяти виникненню раку та інших захворювань

Правда це чи міф, розповіли у Львівському обласному центрі контролю й профілактики хвороб МОЗ України, передає "Еспресо.Захід".

Згідно з дослідженнями, в процесі горіння деякі свічки дійсно виділяють у повітря хімічні речовини, які можуть провокувати різні захворювання. "Це пов'язано з тим, що парафін є нафтопродуктом", — пояснюють медики. Однак за помірного використання й дотримання правил, навіть після чотирьох годин безперервного горіння концентрація таких речовин буде значно нижчою за рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Люди з респіраторними захворюваннями є більш чутливими до продуктів горіння. Парафінові свічки можуть викликати в них напади астми й загострення існуючих хвороб дихальних шляхів, тому перед тим, як придбати свічки, уважно ознайомтеся зі складом, зазначеним на етикетці. 

Що треба врахувати, щоб використання свічок було комфортним та не шкодило здоров'ю?

Ароматизовані свічки створюють затишну атмосферу, проте в деяких людей їхній інтенсивний аромат може провокувати головний біль. Для регулярного використання бажано надавати перевагу свічкам без ароматизаторів та ефірних олій.

Замість парафінового варто обирати натуральний віск: соєвий, абрикосовий, бджолиний. Крім того, що він безпечний для людини та екології, свічки, виготовлені з нього, при горінні будуть виділяти ненав'язливий приємний аромат й довше горіти. 

Під час горіння свічки може відчуватися нестача свіжого повітря, що може провокувати головний біль. В обласному центрі контролю й профілактики хвороб закликають провітрювати приміщення, де горить свічка, але тримати її якомога далі від протягу. В жодному разі не можна залишати запалену свічку без нагляду! Навіть декількох хвилин може бути достатньо для займання. 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал