Львівські медики до Дня матері поділилися історіями жінок, яким вдалося побороти безпліддя

Обох пацієнток у їхніх спробах завагітніти й виносити здорове маля супроводжувала лікарка-гінеколог Лікарні Князя Лева Наталія Шатилович. В обох діагностували полікістоз яєчників, який є однією з найбільш поширених причин непліддя

Історіями зі щасливим кінцем поділилися у Другому медичному об'єднанні Львова, передає "Еспресо.Захід".

Полікістоз яєчників — захворювання, яке може зникнути так само раптово, як і з'явилося. "Важливо знайти свого лікаря, який надасть кваліфіковану допомогу та подарує надію", — наголошують у ТМО. "Звісно, лікарі роблять усе можливе. Але Бог має свої плани на людину. Часто вагітність настає саме тоді, коли жінка відпускає ситуацію", — додає Наталія Шатилович.

У День матері, 14 травня, у відділення, де працює фахівчиня, завітали дві гості — пацієнтка Оля з донечкою Анею, якій 2 рочки та 4 місяці, й Мар'яна, мама 5-річного Захарчика.

Першою про вагітність Олі (на фото) дізналася її лікарка. Вирішила не казати навіть матері, поки не упевниться, що так воно і є. Коли Оля з чоловіком планували другу дитину, в них уже була старша 3-річна донька. Вперше жінка завагітніла легко. А от щоб завагітніти вдруге, знадобилося трохи часу, віри та допомоги лікарів. На той момент у житті сім'ї відбулися певні зміни: родина переїхала у нове житло, мама — саме вийшла на роботу з відпустки по догляду за дитиною. Стреси спровокували у жінки збій циклу. Через те, що прогестерон у неї був дуже низьким, овуляція не відбувалася. Лікарі, до яких звернулась пацієнтка, виписали їй таблетки. Жінка три місяці пила ліки, але результату не було. До процесу лікування приєднався інший гінеколог. Таблетки замінили уколами. Як згадує Оля, колоти її навчилися всі домашні. Лікарка щиро вболівала за пацієнтку, регулярно їй телефонувала, але ситуація, на жаль, не змінювалась. Тоді жінка проконсультувалася з третьою лікаркою, яка й встановила їй діагноз "полікістоз яєчників". Провівши пацієнтці фолікулометрію, фахівчиня пояснила, що причина безпліддя у тому, що "фолікул не тріскає тоді, коли мав би". Минуло два роки. Олі порадили зробити лапароскопічне втручання. Сусідка порекомендувала звернутися до "пані Наталі з Ужгородської".

Під час медичного втручання жінці перевірили прохідність маткових труб і зняли частинку кіркового шару з яєчника. Після цього почали активно відбуватися овуляції, й рівно через пів року Оля нарешті завагітніла вдруге. До сьогодні жодних проблем та збоїв у циклі у пацієнтки немає.

Як зазначають у Другому медоб'єднанні Львова, лікуванням непліддя (первинного й вторинного) лікарі займаються пів року-рік, і якщо досягти очікуваного результату не вдається, жінку скеровують у репродуктивний центр.

Інша пацієнтка, Мар'яна (на фото), згадує: у перший рік подружнього життя вони з чоловіком не планували вагітність, оскільки жінка тоді ще навчалася. Пізніше, коли подружжя захотіло діток, завагітніти не вдалося ні з першої, ні з другої спроби, ні протягом року. У своєму рідному місті Мар'яна замість розуміння та слів підтримки зіштовхнулася із... докорами від лікарів. Лікарку Наталю Шатилович їй порадила сестра, яка також лікувалася від полікістозу яєчників. "Спочатку я дуже боялась, але коли побачила Наталію Василівну, то страх, як рукою зняло", — всміхається жінка.

Спочатку вона приймала таблетки, час від часу роблячи паузи у лікуванні. Потім була операція. Але й після втручання завагітніти не вдавалося. Пацієнтка почувалася розчарованою. Але лікарка її заспокоїла: не треба поспішати. Необхідно дати організмові й думкам відпочити. Так і сталося. Після невеличкої відпустки, курсу лікування та операції настала довгоочікувана вагітність. Батьки пригадують, що найважче було чути критику від інших медиків, які переконували, що їхня ситуація — безнадійна.

"Ми постійно молилися з чоловіком, бо найперше, що треба зробити, це віднайти душевний спокій", — так сьогодні описує свій шлях до материнства Оля. І таких історій із щасливим продовженням — багато.

Як підкреслюють у Другому медоб'єднанні Львова, не лише полікістоз стає причиною невдалих спроб завагітніти. Понад те: після обстеження пари, найчастіше все успішно завершується на етапі лікування саме чоловіка. Лікарі сьогодні мають багато інструментів, щоб допомогти подружжям стати батьками. Важливо довіряти їм й ні на мить не втрачати віру.