Львівські лікарі врятували 10-річного хлопчика з діабетом. Через вимушену евакуацію у того стався крововилив у мозок

Левчик – із Києва. З мозкової коми його виводили фахівці Західноукраїнського спеціалізованого медичного центру

Як розповіла "Еспресо.Захід" у пресслужбі медзакладу з посиланням на слова лікарки-анестезіологині Іванни Андрейчук, у лікарню Лев потрапив у дуже важкому стані. Рівень цукру у дитини перевищував 30 ммоль/л при нормі до 6,6. А ще у маленького пацієнта був низький рівень гемоглобіну та низька сатурація (60). Крім того, у пацієнта розвинулася гостра ниркова недостатність. Сеча була повністю відсутня.

"Після додаткових обстежень ми ще й виявили у хлопчика важку двобічну пневмонію і тромбоцитопенію, а після МРТ – крововилив у паренхіму та шлуночки головного мозку. Це все вказувало на важку поліорганну недостатність, можливою причиною якого був декомпенсований цукровий діабет", – зазначила лікарка, яка понад місяць виходжувала Левчика у реанімації.

У мозковій комі хлопчина пробув два тижні, після чого ще два тижні провів у реанімаційному відділенні на апараті високопотокової оксигенотерапії. Загалом за його життя та здоров'я львівські медики боролися майже три місяці: проводили нирково-замісну терапію, корегували глікемію, надавали неврологічне лікування й реабілітацію.

Зі слів Іванни Андрейчук, лікарям вдалось стабілізувати глікемію та вилікувати ниркову недостатність – пацієнт уже не потребує гемодіалізу. Після тривалої реабілітації і лікування у невролога маленький киянин став на ноги та почав ходити, хоч поки що з підтримкою. У нього повністю відновилася функція рук.

"Лев практично повністю відновився неврологічно. Розмовляє та жартує, як і до хвороби. Пам’ятає майже все, крім періоду реанімації, але я навіть радію цьому", – зізнається мама хлопця, пані Олена.

Пригадує, що тривалі проблеми зі здоров’ям у її сина почалися після перенесеного COVID-19. У хлопця підвищився рівень цукру, з’явився ацидоз (підвищення кислотності крові, шлункового соку й тканин організму. - Ред.), почали відмовляти нирки.  За кілька днів до початку війни Лев потрапив до київської лікарні Охматдит, де чотири дні пробув на апараті ШВЛ. Коли почались обстріли столиці, родина прийняла рішення евакуюватись у Львів.

Їхали власною автівкою, з бабусею і котом. У дорозі провели 27 годин. Важкий переїзд без кисневої підтримки та медичного супроводу, на думку медиків ЗУСДМЦ, і спричинив крововилив у мозок та мозкову кому.

Зараз 10-річний Лев вирушив на реабілітацію у спеціалізовану клініку за кордоном. Батьки хочуть убезпечити сина від повітряних тривог, які негативно впливають на його психологічний стан. Дитина коли чує сирени, стає неспокійною й дратівливою.

"Дуже сподіваюсь, що у нашого хороброго Лева все буде добре. Завдяки адекватній реабілітації, ретельному контролю цукру і постійному лікуванню діабету, він має усі шанси повністю відновитися", – запевняє лікарка Іванна Андрейчук.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.