Львівські художники обрали за музу маму Митрополита Шептицького

 У Львівському музеї історії релігії – "Молитва до Митрополита. Софія".

Постать графині Софії Шептицької з Фредрів – польської аристократки, письменниці, художниці, дружини графа Івана Шептицького, що народила сімох синів, двоє з яких стали духовними провідниками України – глави Української Греко-Католицької Церкви Андрея й архимандрита Унівської лаври священномученика Климентія Шептицьких – лягла в основу мистецько-документального проєкту "Молитва до Митрополита. Софія", який можна буде оглянути у Львівському музеї історії релігії вже від четверга, 17 червня.  Проєкт ставить за мету привернути увагу до цієї дивовижної жінки, яка знала декілька мов, грала на фортепіано, мала хист до літератури й малювання (навіть виставлялася у відомих французьких салонах), була меценаткою, однак найбільше присвятила себе вихованню  своїх дітей, інформує "Еспресо.Захід".

За задумом авторки проєкту Олени Білоус, роль Софії Шептицької осмислювали не просто сучасники, а імениті митці й охочі художники-початківці. Відтак сьогодні колекцію, яка первісно складалася із  27 робіт, утворюють 87 творів, виконаних у техніках живопису, графіки, скульптури, витинанки.  А серед авторів – Володимир Богуславський, Петро Сипняк, Оксана Тріска-Романів, Тарас і Остап Лозинські,  Левко Микитич, Олександр Опарій та чимало інших.

"Молодше покоління не знало Тебе, але повинно Тебе пізнати, бо коли мається у родині святу, то і її вплив, і знання про Неї повинні переходити з покоління до покоління", – опрацьовуючи мамин архів, зауважив Климентій Шептицький. 

Пізнавати Софію Шептицьку у межах проєкту у Львівському музеї історії релігії можна буде до 20 серпня.   

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.