Львівські хірурги впродовж 10 годин видаляли пухлину з голови 11-річного хлопчика

Пацієнт, якому провели складне оперативне втручання, вже 7 місяців перебуває у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі

Про це повідомили у медзакладі, передає "Еспресо.Захід".

Злоякісне захворювання у Макара діагностували в жовтні 2022 року. Дитина скаржилася на сильний головний біль. Розповідала, що "голова ніби пульсує і нестерпно болить", через що мамі доводилося щоранку давати синові знеболювальне. Сімейний лікар скерував хлопчика до невролога. Результат МРТ приголомшив – пухлина головного мозку.

Далі на складного пацієнта чекала 10-годинна операція, тривала променева й хімієтерапія. Фахівці запевняють, що більшу частину лікування Макар уже пройшов. Залишилося ще кілька блоків хімієтерапії.

З таким діагнозом, як у хлопчика, у Клініці дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку Центру лікується ще 14 пацієнтів. В. о. керівника Клініки Христина Запоточна розповідає, що з 4-5 консультацій дитячих онкологів, які щотижня проводять у закладі, припадає саме на ці новоутвори. Загалом пухлини головного мозку стали найбільш частими причинами ушпиталень в Клініку у 2022 році – 70 зі 120 первинно діагностованих дітей. 

Сьогодні, у День обізнаності про пухлини головного мозку, медикиня закликала батьків бути уважними, й нагадала основні симптоми хвороби:

Зміни у самопочутті дитини – привід негайно звернутися до сімейного лікаря. Після огляду лікар "первинки" може скерувати пацієнта до вузьких спеціалістів – невролога, онколога тощо.