Львівська політехніка почала тисячами виготовляти гідрогелеві пов’язки для поранених

Сьогодні, 28 лютого, Львівська політехніка запустила напівпромислову лінію з виробництва гідрогелевих пов’язок для лікування поранень та опіків. Наразі виготовлять кілька тисяч на запасах сировини.

Про це повідомляє пресслужба Львівської політехніки, передає "Еспресо.Захід".

Ці пов’язки розробила наукова група під керівництвом професора Володимира Самарика, доктора хімічних наук, доцента кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій.

Ще до кінця 2021 року встигли змонтувати лінію і виконати доклінічні випробування. Усе це здійснено за кошти державного бюджету та за сприяння Головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій Директорату науки та інновацій МОН.

Читайте також: На Львівщині поховали офіцера, якого вбили московські окупанти в боях за Київ

"У 2021 році отримано перші позитивні відгуки від застосування пов’язок у медичні практиці, здійснено їхню сертифікацію. Розмір пов’язки можна регулювати на запит лікарів. Гідрогелеві пов’язки, залежно від медичної потреби, можуть бути звичайні стерильні або вже містити той чи інший лікарський препарат", - пишуть політехніки.

Довідково. Гідрогелеві пов’язки – це стерильне ранове покриття, яке забезпечує закриття та захист ран від забруднення, інфікування та іншого негативного зовнішнього впливу, має охолоджувальний, знеболювальний, протизапальний, антисептичний та ранозагоювальний ефекти.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.