Львівська імунологиня попередила про можливі спалахи пневмококової пневмонії, гепатиту А та правця

Причина — в інтенсивних міграційних процесах через воєнні дії і небажанні людей вакцинуватися

Про це розповіли "Еспресо.Захід" у пресслужбі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру з посиланням на імунологиню медичного закладу Ларису Костюченко.

Через велике скупчення людей зростає ризик поширення інфекційних захворювань, що становить особливу загрозу для діток із незавершеним або відсутнім курсом вакцинації. Бойові дії несуть подвійну загрозу для життя маленьких українців, адже малеча ризикує не тільки потрапити під обстріл, а й заразитися правцем, поліомієлітом та іншими хворобами, які в умовах мирного часу вдається контролювати.

Лариса Костюченко закликає батьків не ігнорувати національного календаря щеплень, але також вакцинувати дитину (а заодно і себе) ще від трьох інфекцій.

"Багатьом із нас доводиться багато часу проводити в укриттях або ж у звичайних підвалах - вологих, холодних і погано вентильованих. Тож зараз актуально говорити про вакцинацію від пневмококів, які викликають запалення легень, вух, гайморити та інші, часом дуже складні захворювання", - зазначає лікарка.

До слова, вакцинацію від пневмококів планували впровадити у Національний календар щеплень вже цього року. Для українців ця профілактика мала б стати рутинною. Проте через вторгнення росії від цієї ідеї довелося відмовитися.

Ще однією проблемою, яка може загрожувати українцям, є гепатит А, який передається побутовим (фекально-оральним) шляхом. А пошкодження чи знищення інфраструктури передбачає, що виникне проблема із забезпеченням достатньої кількості якісної питної води, продуктів і санітарного благополуччя.

"Інкубаційний період при гепатиті А може тривати від 2 до 4 тижнів. Людина, виїжджаючи зі сходу України, може ще не мати симптомів. Вони з'являться пізніше, і впродовж усього цього часу людина може заражати тих, з ким контактуватиме", - веде далі фахівчиня.

Через більшу кількість травм є більший ризик захворіти на правець. Збудник правця знаходиться у навколишньому середовищі – ґрунті, пилюці тощо. Травмування, навіть незначне, сприяє проникненню збудника в організм людини.

Запобігти хворобі може лише вакцинація. Лариса Костюченко звертає увагу: якщо людина травмувалася, важливо з’ясувати, чи вона щеплена від правця, і за потреби провести їй екстренну профілактику. Діти, які отримали щеплення згідно з Національним календарем, захищені від цього захворювання. Дорослі ж кожні 10 років потребують ревакцинації.

Якщо ви пропустили планову вакцинацію чи бажаєте зробити щеплення, які не входять до Національного плану, педіатр ЗУСДМЦ допоможе скласти індивідуальний графік щеплень. Записатися на консультацію до лікаря та вакцинацію можна за телефонами реєстратури: (032) 270 22 07, (063) 189 70 50 або (097) 150 70 53.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.