"Львівелектротранс" адекватно формує ціну на реконструкцію кабельних ліній, "Львівавтодор – ні", – Антон Лягушкін

У Львові експерти порівнюють особливості ціноутворення щодо будівництва і реконструкції кабельних ліній міського електротранспорту в ЛКП "Львівелектротранс" та ЛКП "Львівавтодор".

Громадський активіст та експерт у темі електротранспорту Антон Лягушкін вирішив перевірити на адекватність вартість реалізації проєкту ЛКП "Львівелектротранс" щодо реконструкції тролейбусної лінії по вул. Кульпарківській, який реалізується за кошти ЄБРР.

Читайте також: Чому у Львові збудувати нову кабельну лінію дешевше, ніж відремонтувати стару?

"Я уже аналізував будівництво тролейбусних ліній Львова, де підрядником виступало ЛКП "Львівелектротранс", а замовником – Управління капітального будівництва Львівської міськради. Отож, будівництво тролейбусної лінії по пр. Червоної Калини вартувало 117,5 тис. євро за 1 км лінії (підвіска – проста напівжорстка на кронштейнах). Будівництво тролейбусної лінії по вулиці Науковій, де було застосовано ланцюгову підвіску контактного дроту, крім того проєкт включав будівництво кабельної лінії – 177 тис. 834 грн за 1 км", – пише Лягушкін.

Натомість вартість проєкту "Реконструкція тролейбусної лінії на вул. Кульпарківській (від вул. Городоцької до вул. Наукової) у м. Львові" – 2 922 757, 56 євро, в т. ч. 20% ПДВ.

Цей проєкт передбачає будівництво 0,75 км. нової двосторонньої тролейбусної лінії (від вул. Городоцької до вул. Героїв УПА) та реконструкцію (заміну) існуючої двосторонньої тролейбусної лінії (від вул. Героїв УПА до вул. Наукової) довжиною 2,65 км – загалом біля 3,4 км, плюс реконструкція кабельної лінії живлення. Вартість проєкту реконструкції в розрахунку на 1 км двосторонньої тролейбусної лінії –  859 тисяч 634 євро.

"Порівнювати вартість будівництва тролейбусних ліній у 2010 - 2011 роках і у 2021 році не зовсім коректно. Отож його потрібно порівнювати із аналогічними проєктами, реалізованими в інших містах України в останні роки. Для порівняння візьмемо проєкт "Будівництво тролейбусної лінії від розворотнього кола "Героїв Праці" до розворотнього кола "Північна Салтівка" у місті Харкові.  Тендерна процедура щодо відбору підрядника по реалізації цього проєкту відбувалася навесні 2019 року. Нова тролейбусна лінія від розворотного кільця "Героїв Праці" до кінцевої "Північна Салтівка" була відкрита 13 січня 2020 року. За даними системи "Прозорро", вартість будівництва тролейбусної лінії довжиною 3,7 км у Харкові – 102 654 707,75 грн, підрядник – комунальна компанія "Міськелектротранссервіс". Курс євро на той день – 29,92 грн/євро. Вартість контракту в євро – 3 млн 430 тис. 972,9 євро", – пише Лягушкін.

Відповідно, вартість будівництва 1 км двосторонньої тролейбусної лінії у Харкові – 27 млн 744 тис. 515 грн, або 927 тис. 290 євро.

"Із цього можна зробити висновок: ЛКП "Львівелектротранс" адекватно оцінило вартість реконструкції тролейбусної лінії по вулиці Кульпарківській – вартість робіт у розрахунку на 1 км двосторонньої тролейбусної лінії у Львові навіть дещо нижча, а ніж під час будівництва аналогічної лінії у Харкові. (У Львові у вартість реконструкції також входить демонтаж старої контактної мережі і старих опор, що потрібно враховувати). Отож, команді ЛКП "Львівелектротранс", яка займається реалізацією проектів реконструкції мереж електротранспорту за кошти кредитів ЄБРР можна довіряти. Цього не можна сказати про команду ЛКП "Львівавтодор", яка оцінила реконструкцію кабельних ліній загальною довжиною біля 2,26 км у 1,5 млн євро (без ПДВ) в той час, як ЛКП "Львівелектротранс" оцінює нове будівництво кабельної лінії довжиною 2,2 км в суму близько 10 млн грн", – підсумовує Лягушкін.

Нагадаємо, 100 тролейбусів з автономним ходом. Коли їх очікувати у Львові і чи доцільно купувати.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.