"Львів обов’язково повернеться до проєкту будівництва метро" – Василь Куйбіда

У Львові цілком реально збудувати метро. І до цієї ідеї міська влада ще повернеться.

Про те, що львівське метро – цілком реалістичний проєкт, для "Еспресо.Захід" сказав колишній міський голова Львова Василь Куйбіда.

Сам політик у роки керування Львовом працював над втіленням цього проєкту. Він розповів, що ще у 1980-х роках у Львові почали реалізовувати схожий задум. Щоправда, тоді йшлося не про повноцінний метрополітен.

"За тодішніми радянськими нормами, в містах, які не були не "мільйонниками", не можна було будувати метро. То хитрі львів'яни сказали, що це не метро, а підземний трамвай.

Почали його будувати методом пониженням ґрунтових вод. Центральна частина міста (проспекти Свободи та Шевченка) – на болотистій місцевості. А колись будували так: били дубові палі з проміжком у 30-40 сантиметрів, а на них клали дубові лежні. Й лише після того мурували чи зводили стіни. Так-от: дуб у воді поводиться, як бетон. А коли води опустилися, то він почав гнити. Внаслідок цього будинки в центрі міста почали швидко руйнуватися і навіть падати. Тому нам довелося зупинити будівництво підземного трамвая. Я зібрав найкращих спеціалістів з усієї України і в сесійному залі ми весь день обговорювали це питання. У підсумку дійшли однозначної думки – будівництво підземного трамвая треба зупиняти, щоб не загубити центральну частину міста". 

Утім Василь Куйбіда впевнений, що з розвитком технологій до проєкту обов’язково повернуться.

"2000 року ми написали обґрунтування щодо будівництва у Львові метро. Юрій Єхануров був тоді міністром економіки і я поїхав до нього, просив, щоб нас доєднали до загальноукраїнської програми будування метро. Та нам не вдалось у той час долучитися до цієї програми. Потім, коли я вже пішов із міста, цю ідею відкинули. Хоча, на моє переконання, вона була абсолютно правильною. Я переконаний, що розв’язання транспортної проблеми у Львові спонукатиме управлінців повернутися до неї.

У той час ми обґрунтували, які перші хорди метрополітену будувати у Львові. А вже потім планували будувати кільцеві. На той час це було вигідно й економічно, й соціально. Адже стояло питання закриття шахт у Червонограді, і я пропонував цим гірників дати роботу у Львові – будувати метро. Місто було готове взяти на себе вирішення частини соціальних  проблем", – сказав Куйбіда.

Інтерв'ю з колишнім міським головою Львова Василем Куйбідою читайте невдовзі на сайті "Еспресо. Захід".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.