Львів без Шміда та з його урбанізмом: як покращити роботу Інституту просторового розвитку

Олег Шмід очолював ЛКП "Інститут просторового розвитку" шість років, однак поради міському голові щодо розвитку міста, Олег Шмід давав понад 10 років, тому значною мірою відповідальний за ті зміни, які відбулися на вулицях Львова

"Еспресо.Захід" зібрав декілька думок про роботу Олега Шміда і про те, що варто би було змінити для покращення роботи в ЛКП "Інститут просторового розвитку" за нового керівника.

Голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич розповів у коментарі "Еспресо.Захід", що ЛКП "Інститут просторового розвитку" зробив за цей час чимало проєктів, однак не довів їх всіх до логічного завершення. Цікаво, що Олег Шмід ні разу не з’являвся на комісію транспорту, зв'язку і міської мобільності ЛМР, тому комунікація між його структурою та депутатами була дуже низькою.

"Я вважаю, що мають бути конкурси на такі керівні посади. Але у ЛМР немає практики робити конкурси, а люблять і роблять, як бачимо, назначати людей. Бо десь таке бачення вірогідно є в Андрія Садового. Якщо би був конкурс, ми б могли новому керівнику задати питання, почути його бачення. Я не уявляю, яке в нього бачення і як він збирається працювати. Потрібно доробляти проєкти, які не зроблені. Але контролю за тим немає. Ніхто не знає, як у підсумку закінчиться той чи інший проєкт і коли закінчиться. У нас на комісії транспорту новий керівник не з’являвся, щоб я міг оцінити його бачення. Основна проблема Інститут просторового розвитку, що вони засіли у своїх кабінетах і малюють проєкти будучи в кабінетах. У них немає виїздів на територію, де посадовець виїжджає і дивиться по факту того, що є. Наприклад, так зробили кільце на вул. Богдана Хмельницького та вул. Липинського. Робили в кабінетах, ніхто з них не піднявся і не постояв на тих перехрестях, не подивися, як краще. Проєкт запустили, витратили кошти, а нічого не змінилося. Доки вони будуть сидіти лише в кабінетах і приймати там рішення, не роблячи виїздів і замірів по факту, доти не корисних змін не побачимо", - вважає Ігор Зінкевич.

Говорячи про особисті якості Олега Шміда, голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради відзначив, що "Шмід – це та людина, яка не може прийняти критику".

"Він не бачить інших варіантів, крім свого. У мене був період, коли з ним взагалі не спілкувався. Я лише депутат і від людей можу виступати, доносячи їх позицію. А як сперечатися з людиною, яка каже, що у мене програма порахувала, що так має бути і все. Хай він буде професіоналом від Бога, як деякі кажуть, але він критику не сприймає і з образами може ображати в соцмережах людей, бо вони думають по-іншому", - відзначив Зінкевич.

Журналіст Андрій Маринюк розповів у фейсбук цікавий факт, що Олег Шмід виїхав з України ще на початку повномасштабного вторгнення росіян.

"А Шмід таки дійсно втік (або виїхав - тут вже хто як вважає за правильне) з України після російського вторгнення й весь цей час рахувався у відпустці за власний рахунок (про це мені написали одразу декілька людей після попередньої згадки про цього урбанька). 26 жовтня Андрій Садовий представив нового керівника ЛКП "Інститут просторового розвитку". Ним став Ростислав Білинський, який: "Фактично, останні 8 місяців Інститутом керував у статусі виконуючого обов’язків", - написав Андрій Маринюк.

Читайте також: "Інститут просторового розвитку" чи контора "Рога і копита"?

Транспортний експерт та голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига відзначив у коментарі "Еспресо.Захід", що Олег Шмід і ЛКП "Інститут просторового розвитку" довгий час працювали точково, без чіткого загального плану.

"Я люблю працювати програмно. Не маючи ні концепції розвитку, ні дорожніх карт, не маючи програм, люди індивідуально точково щось хочуть міняти. На жаль, такі точкові зміни нічого не дають, бо від перестановки доданків сума не міняється. Якщо ми щось зробили на одній вулиці, значить ситуацію кардинально змінилася на суміжних вулицях. Треба працювати як локально, так і глобально. Локально йдемо дивимся, що міняємо і маємо глобальне бачення, куди треба дійти у цих змінах. Ці процеси не мають затягувати на десятиріччя. Ці процеси за один-два роки мають робитися, щоб завершити проєкт і поміряти трафіки, які були до і стали після, щоб зрозуміти, чи ми щось зробили краще? Наприклад, велосипедні доріжки – красиво гарно круто. Але, яка частина львів’ян ними користується? Який є з півночі на південь єдиний маршрут, а з заходу на схід? Чи є такі маршрути через все місто? Ні, немає. Є кусочками. Так, молодці, якщо порівняти з іншими містами, щось робимо. Але мені, як людині, яка дуже рідко сідає на велосипед, хоч маю його, я не бачу можливості, щоб поїхати з одного кінця Львова в інший, при цьому не виїжджаючи на дорожнє полотно і не створюючи ризиків аварійної ситуації", - розповів Святослав Товстига.

Експерт відзначив, що Олег Шмід багаторічно вкладав Андрієві Садовому ті чи інші концепції щодо розвитку вулиць міста, він приймав рішення, що варто будувати, а що ні.

"Зараз Шміда немає, а частинки його ідей вже реалізовані чи у процесі реалізації. Деякі з його творінь варто виправляти, або доробляти. Новопризначеному керівникові треба цим зайнятися. Ще скажу, що у місті зараз певний застій щодо нових будівництв, реконструкцій вулиць, тому проявити себе йому зараз навряд чи вийде. З того що я знаю, він фанат залізниці. Щоправда прямої комунікації з Львівською залізницею не має. На мою думку, якщо концептуально й разом  працювати ЛКП "Інститут просторового розвитку" та ЛКП "Львівавтодор" могли б за 2-3 роки вирішити проблему з заторами у Львові", - вважає Святослав Товстига.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.