ЛМР бореться з заторами на вул. Шевченка, в черговий раз змінюючи дорожні знаки

Сьогодні, 27 липня, на засіданні комісії з безпеки руху Львівської міськради на два місяці ліквідували смугу громадського транспорту на квазікільці на вул. Шевченка

Про це повідомляє ЛКП "Львівавтодор", передає "Еспресо.Захід".

Мова йде про ділянку дороги на вул. Шевченка від вул. Єрошенка до вул. Левандівської в сторону Рясне-2.

"Працюємо над тим, щоб покращити ситуацію із ускладненням руху транспорту на підходах до перехрестя вул. Шевченка – Левандівська – Залізнична, де 20 липня у тестовому режимі запрацював світлофорний об’єкт. Проблемними ділянками залишається вул. Левандівська, вул. Єрошенка та вул. Шевченка від центру міста, а також перегін вул. Шевченка від вул. Єрошенка до вул. Залізнична. Відтак на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху розглянули та погодили пропозицію про тимчасове призупинення дії смуги громадського транспорту на ділянці вул. Шевченка від вул. Єрошенка до вул. Левандівської в сторону Рясне-2. Таким чином на даному відрізку рух у напрямку від центру для всіх видів транспорту буде організовано двома смугами. Це допоможе збільшити пропускну здатність та зменшити “корки” на вул. Левандівській, де наразі найскладніша ситуація, а також на вул. Єрошенка та на вул. Шевченка в напрямку від центру", - йдеться у повідомленні.

Також в управлінні додали, що на під’їзді до квазікільця автомобілям дозволяється заїзд в обидві смуги руху. Це дозволить зменшити завантаження вул. Єрошенка та вул. Шевченка від центру.

Окрім цього, на дану зміну потрібно звернути увагу водіям, які здійснюють маневр лівого повороту з вул. Залізничної на вул. Шевченка та прямують прямо в сторону вул. О. Ковча, вони тепер також мають змогу здійснювати рух вул. Шевченка двома смугами руху. Для цього напрямку буде збільшено тривалість дозвільного сигналу на 10 с.

"Також просимо водіїв здійснювати рух з меншими розривами між автомобілями, оскільки великі дистанції між автомобілями не дають можливість повною мірою використати тривалість дозвільних сигналів", - кажуть в Львівавтодорі.

За словами керівника департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури міської ради Олега Забарила, такі рішення мали б суттєво зменши затори на цій ділянці.

Також у Ратуші пояснили, що вимкнути світлофори на цій ділянці не можна, адже це питання безпеки.

"Лише за останній місяць на цій ділянці трапилось три ДТП і вимкнені світлофори лише сприятимуть збільшенню кількості зіткнень транспортних засобів між собою і утворенню інших незручностей, спричинених ДТП", - відзначають в ЛМР.

Читайте також: Частину вул. Шевченка знову закрили. Тепер для ремонту підпірної стінки. Фото

Чому затори? Винні проєктанти 

Фото: Варта

 

Як розповів "Еспресо.Захід" голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради Ігор Зінкевич, на його думку, по всій протяжності вулиці потрібно скасувати громадську смугу транспорту, щоб зменшити затори.

"Два тижні тому прийняли рішення пробувати різноманітні варіанти, щоб зробити вулицю кращою для вожіїв. Чому міняємо дорожні знаки зараз, бо в літній період значно менше навантаження, ніж в осінній чи зимовий. Багато людей мають зауваження, що ліквідація громадської смуги зробить проблеми для користувачів цього транспорту. Однак, насправді, для громадського транспорту це може лише на кілька хвилин збільшити час руху. Адже весь транспорт стоїть на вул. Ярошенка і там всі втрачають час, бо однорядка. Також є питання по вул. Левандівка, складна ситуація. Та забравши громадську смугу, зможемо збільшити пропускну здатність на квазікільці. Я бачу, що це може покращити ситуацію", - сказав Ігор Зінкевич.

Стосовно того, чому там утворюються такі затори, голова комісії транспорту, зв'язку і міської мобільності Львівської міськради висловив думку, що проблема в проєктних рішеннях, коли за каденції Олега Шміда, який очолював ЛКП "Інститут просторового розвитку", було створено це квазікільце на вул. Шевченка.

"Я від початку говорив, що є чимало зауважень до цього. Але тоді не  звертали уваги на це. Олег Шмід відстоював свою думку. Тому на сьогоднішній день маємо сформоване квазікільце, яке воно є. В теорії воно виглядало добре, в межах чинного законодавства. А на практиці маємо проблеми, які намагаємося точково усунути. Сам проєкт не добрий. Ми зраз пробуємо виправити вже постфактум, щоб було нормально", - сказав Ігор Зінкевич.