Літня коляда: традиції Рівненського Полісся презентували на Київщині

Архаїчний обряд водіння Куста, який побутував на території Рівненського Полісся ще тисячоліття тому, сьогодні, 17 червня, відтворили у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові

Про це повідомляє Рівненська ОВА, передає "Еспресо.Захід".

"Обряд водіння Куста проводять на 50-ий день після Великодня, на свято Трійці. Він триває три дні, а учасницями дійства є дівчата та старші жінки. Вони передають свої знання про традицію молодшому поколінню", - пояснила керівниця КЗ "Рівненський обласний центр народної творчості" Ірина Баковецька-Рачковська.

Цей звичай також називають "літніми колядами". Етнографи пояснюють, що він поєднує поклоніння природі, символізуючи її щорічне переродження, і зв’язок предків та сьогодення. А найцікавіше, що традиція досі збереглася у селі Сварицевичі колишнього Дубровицького району. Більше того, вона не переривалася. Тож на сьогодні це одна з "родзинок" туристичної Рівненщини, прокоментувала начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк.

"Сьогодні ми працюємо над тим, щоб зберегти всі нематеріальні культурні цінності, які має Рівненщина, - пояснила Любов Романюк. - Власне, хочемо внести цей обряд у перелік ЮНЕСКО. Тож ця презентація - один із кроків до нашої мети".

Окрім цього, у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові умільці з Рівненщини проводитимуть оригінальні майстер-класи: із виготовлення прикрас з бурштину, із ткацтва, з вишивки.

Також усі охочі зможуть побачити поліський серпанок, прикраси та ікони з бурштину, поліський регіональний костюм.

Експозиції представлені для огляду у давній поліській церкві на території музею просто неба.

Вони діятимуть упродовж 17-18 червня.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.