Леся Кічура. Оксамитовий сезон – даремна трата коштів чи вигідні туристичні пропозиції?

Наша перша з чоловіком закордонна мандрівка відбулася восени 2016 року до Єгипту. Я про нього мріяла дуже давно. Влітку обоє були завантажені проєктами та справами, тож гарячий сезон ніяк нам не пасував до планів. Проте осінь принесла зі собою не лише зниження шаленого ритму життя, а ще й звабливі пропозиції від туристичних агенцій та гарні можливості насолодитися чудовими погодними умовами на морському узбережжі.

Оскільки ми вирішили їхати без дітей, тож відразу зрозуміли, що ці мандри мають бути по вінця наповнені екскурсіями, в які з дітьми неначе, що до музею з валізами – можна, але не дуже зручно. Бо, до прикладу, треба прокинутися в 4-й ранку, сісти до автобуса та їхати шість (!!!) годин до Люксору – старовинного міста в долині Нілу, справжнього музею просто неба. Там ми відвідали комплекси Луксорського та Карнакського храмів, які з’єднані 2-кілометровою алеєю сфінксів, Колоси Мемнона, храм Хатшепсут (першої правительки Єгипту, котра мала титул фараона), та Долину Царів. А ще того ж дня ми плавали водами Нілу, куштували місцеву кухню в ресторані на набережній та придбали з десяток картин у музеї папірусу. У дитинстві, коли читала роман Б. Пруса «Фараон», я навіть мріяти про таке не могла!

Будучи на відпочинку вдвох, ми звісно підписалися на плавання з аквалангом у відкритому морі, де повз нас пропливали зграї дельфінів. Буквально на відстані 10 метрів у водах неймовірного Червоного моря, на тлі фантастичних кольорових коралів та риб, неймовірно граційні ссавці непоспіхом пропливали то в одну, то в іншу сторону…

Впродовж останніх років я все частіше чую від колег, що у мандрівку вони збираються саме в оксамитовий сезон (із другої половини серпня й до середини жовтня).

Тож, якщо й ви маєте намір обрати гарну поїздку, спершу довідайтеся самі – в яких країнах у цей період ще доволі тепло – бо їхати у сведрах та мештах до моря якось не комільфо. Звісно, корисну інформацію вам нададуть у турагенції... Проте іноді менеджеру важить просто продати путівку, а не з’ясовувати з вами, які погодні умови є для вас комфорними аби позасмагати на лежаку біля моря. Тож – повідомлений-озброєний – працює у цьому випадку беззаперечно.

Звісно під час оксамитового сезону трохи бідніше виглядає перелік розваг у готелях. Зважаючи на навчальних рік та зміну температур – дуже часто вже не працюють команди аніматорів. Іноді можна помітити зменшення асортименту страв на шведських столах у порівнянні з «гарячим сезоном».

Проте варто нагадати, що сама ціна путівки не в пік сезону може дуже приємно вас здивувати. Окрім того, якщо ви любите спокійний та затишний відпочинок, то ймовірніше саме в цей період вам поталанить не мати довкола себе гамірних компаній та уникнути постійної боротьби за вільний лежак біля басейну чи моря. Дуже часто у цей час відпочивають пари іноземців пенсійного віку. Принаймні довкола нас вже двічі на відпочинку були винятково німці та нідерландці, які приїхали зимувати до Єгипту. Бо комунальні послуги в осінньо-зимовий час та ціни на їжу в їхніх країнах в рази більші, аніж проживання в готелі на курорті. Хочу зазначити, що відсутність північних сусідів в місці відпочинку – одна з наших найголовніших умов. Хоча й «свої» деколи можуть додати адреналіну.

Загалом, як то кажуть у нас, "на колір і смак – товариш не всяк", тож кожен обирає зручні варіанти для себе.

Просто цікаво, які путівки обираєте ви і що для вас важить на відпочинку? На що ви можете не зважати, а за що навпаки ладні оплатити додаткові кошти, аби лише отримати цей різновид розваг десь на морському узбережжі?

Про авторку. Леся Кічура – українська казкарка, письменниця, кандидатка наук з соціальних комунікацій, провідна редакторка Національного драматичного театру ім. Марії Заньковецької.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.