"Легендарна фраза "Пробачаємо і просимо пробачення" була дуже непопулярною", – Павло Смицнюк

Рецепт примирення запропонували на вебінарі "Екуменізм і миробудування: польсько-німецький досвід для України".

Інститут екуменічних студій УКУ у співпраці із Фондом Конрада Аденауера в Україні, провів вебінар, присвячений примиренню між Німеччиною і Польщею, передає "Еспресо.Захід". 
 
На думку організаторів, польсько-німецького примирення цікаве для нас тим, що чітко був проявлений міжконфесійний аспект. “Католицькі і лютеранські церкви в обох країнах були залучені до цього процесу, грали роль ініціаторів примирення. Екуменічне і міждержавне примирення йшли рука в руку”, – пояснив модератор дискусії Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ.
 
“У контексті міжнаціонального примирення досвід Німеччини і Польщі є унікальним. Легендарна “Пробачаємо і просимо пробачення” - фраза, яка була дуже і дуже непопулярна в той час. Священники і єпископи, які говорили це на польській і німецькій сторонах, чули у відповідь від звичайних парафіян, що вони зрадники. Процес “виздоровлення” від цього був довгим”, - каже єпископ Павло Шварц, Німецька євангелічно-лютеранська церква в Україні.

Цей досвід і пропонують використати в українському контексті. 

“У нас багато травм, про які вже можна говорити. Різниця між Україною і Польщею є колосальною, бо ми більш міжконфесійна і міжрелігійна спільнота ніж міжетнічна. І це дає нам можливості розпочати багато діалогів. Тільки зустрічаючись, зможемо будувати діалог. В українському контексті екуменічна праця по-іншому формується. Великий успіх України, що в нас є Всеукраїнська Рада Церков і Релігійних Організацій”, - зазначив єпископ Павло Шварц.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.