Кушнірство може стати нематеріальною культурною спадщиною України

Управління культури та туризму Коломийської міської ради пропонує внести кушнірство до Національного переліку нематеріальної спадщини України

Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський на своїй фейсбук-сторінці, передає "Еспресо.Захід".

За його словам, на Покутті колись моду задавали кушніри. Вони робили неймовірні кептарі, кожухи та інші елементи одягу, які передавали самобутність та дух української нації.

"То була справді витончена робота. Зараз Коломийська громада з особливою повагою та трепетом намагається все це зберегти. Стародавні роботи кушнірів знаходяться у Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. А у селі Корнич живе знаний майстер кушнірства Михайло Вінтонюк. Він реставрує давні кептарі та за їх зразками шиє нові", - зазначив мер.

Однак, він додав, що, на жаль, багато витворів кушнірів вже назавжди втрачено. Відтак, аби зберегти те, що залишилося не тільки на місцевому рівні, а й на державному, управління культури та туризму Коломийської міської ради пропонує кушнірство внести до Національного переліку нематеріальної спадщини України. 

Довідково. Кушнірство — традиційне українське ремесло, яке включало вичинку шкіри з хутром і пошиття з неї різного одягу. З хутра українські кушніри шили численні види традиційного одягу — кожухи, кептарі, шапки тощо. Це ремесло найтісніше пов'язане з галуззю мисливства, хутровим промислом, і мало на території України сприятливі умови — чимала кількість хутрових звірів по українських лісах в умовах клімату з різкими перепадами температури.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.