У Львові проєктом "Ретроспектива інтелектуального мистецтва України" відкрили мистецький центр "Меркурій"

У Львові проєктом , який показує історію креативних зрушень у свідомості українців за останніх сто років, відкрили Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій" 

Про це інформує Еспресо.Захід

16 лютого у Львові з представлення знакових зразків українського мистецтва у малярстві, скульптурі та інсталяціях за останніх сто років відкрився Центр інтелектуального мистецтва "Меркурій". У колишньому будинку "Укрсоцбанку" у виставкових залах площею понад 1000 м2 виставили близько 400 робіт, що їх вітчизняні митці створили від початку XX століття і до сьогодні. І кожен твір із запрезентованих покликаний працювати на розкриття креативних зрушень у свідомості українців.

Як сказав на  попередній зустрічі з пресою арт-директор центру інтелектуального мистецтва "Меркурій" Богдан Мисюга, мова про межу нашої боротьби - нашу свідомість. У Центрі за допомогою мистецтва розставили маркери і, зрештою, роблять спробу повернути мистецтво ширшому колу глядачів. Інакше кажучи, продемонструвати, що підхід, коли мистецтво належить тільки вузькому колу певної тусовки, є хибним шляхом. Тим більше для інтелектуальної нації. 

Олекса Новаківський, Карло Звіринський, Євген Лисик, Яків Гніздовський, Марія Примаченко, Алла Горська, Сергій Якунін, Роман Петрук, Костянтин Зоркін, Альфред Максименко, Петро Старух та багато-багато інших знакових імен зі Львова, Києва, Харкова, Франківська, Тернополя та інших міст, чиї роботи увійшли до експозиції, свідчать про потугу проєкту, з якого стартував "Меркурій". А відтак про високу планку, яку цей Центр інтелектуального мистецтва намагається взяти. Важливо також те, що на всі виставлені роботи ( незалежно від того, живі їхні автори чи земний шлях цих митців добіг кінця) центр має відповідні документи. Як і те, що частину з представленого можна буде купити. 

Поділивши експозицію дебютного проєкту на 5 періодів: мистецтво індивіда, мистецтво прогресу, мистецтво моральної опозиції, мистецтво  цинічного дискурсу та мистецтво дієвих інтелектуалів, Богдан Мисюга (а саме він відбирав роботи для експозиції) сподівається докластися до руйнування багатьох стереотипів про українське мистецтво XX  століття. 

"Переконаний, що правдиве інтелектуальне мистецтво –  це те, яке здатне  комунікувати й візуалізувати наш, український, світогляд, - каже Богдан Мисюга.- Як і в тому, що будь-які розмови про світогляд викликають дискусії. А дискусії - то завжди шлях до глибшого і кращого розуміння".