У Львові на площі перед Домініканським собором відкриють документальну банерну виставку "Капелани. Бути поруч"
У Львові на площі перед Львівським музеєм історії релігії відкриють банерну виставку "Капелани. Бути поруч", присвячену історії та сучасності капеланства
Про це повідомила наукова співробітниця Львівського музею історії релігії Олена Малюга, інформує Еспресо.Захід
15 листопада у на площі перед Львівським музеєм історії релігії відкриють банерну виставку "Капелани. Бути поруч". Мова про експозицію, яка розповідає про священників різних конфесій і різних релігій, які у військових одностроях пліч-о-пліч із нашими захисниками тримали і тримають стрій на духовному фронті.
Як розповіли у музеї, на 16 тематичних банерах на основі документальних світлин з музейних фондів та наданих капеланами унікальних експонатів створили розповідь про історію становлення капеланства, про священників-капеланів, які діяли у військових формуваннях і які сьогодні здійснюють душпастирство на війні.
"Історія душпастирської служби в українському війську мала приклади організованого служіння капеланів в легіоні Українських Січових Стрільців і Українській Галицькій Армії, в арміях УНР і УПА, - розповіла кураторка виставки Руслана Бубряк. - Під час I Світової війни в лавах Австро-Угорської армії також були українські капелани. Окремий банер виставки присвячений священномученику УГКЦ, Праведнику народів світу, отцю Омеляну Ковчу, який - будучи ув'язнений в концтаборі "Майданек" - продовжував виконувати свою душпастирську місію".
"Для військового капелана найважливішим є захист людяності, здатності людини зберегти те найсокровенніше, що дозволяє їй потім також повернутися з війни, можна прочитати на одному з банерів слова священника УГКЦ, військового капелана Андрія Зелінського. - Йдеться про перемогу над війною. Якщо завдання військових – це перемога у війні, то завдання військового капелана – перемога над війною. Перемога над наслідками війни у людському серці. Тому "бути поруч" я розумію як здатність "нахилити небо до людини".
Виставка експонуватиметься до Великодня 2025 року.
- Актуальне
- Важливе