"Тут був мій дім": у Львові вперше покажуть виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни

У вівторок, 19 березня, у Львові вперше покажуть виставку з найбільшої колекції панорамних фото війни "360war.in.ua", це понад 1620 світлин з майже 250 локацій

Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Виставка, яка відкриється у Львові, вперше в Україні представить панорамну фотографію, як поєднання формату віртуальної реальності та класичної фотографії. 

"Колись наповнені життям, а тепер пусті вулиці, зруйновані міста, знищені квартири, покинуті села – команда імерсивного виставкового проєкту "Тут був мій дім" демонструє наслідки російського вторгнення в Україну в форматі VR та панорамної фотографії "на 360 градусів"", – розповідають у ЛОВА.

Наразі на сайті 360war.in.ua можна побачити найбільшу в країні колекцію такого формату фотографій. Це понад 1620 світлин із майже 250 локацій у 39 населених пунктах Київщини, Харківщини, Миколаївщини, Херсонщини та інших регіонів. Зокрема серед них є й унікальні панорамні зображення зовні й всередині найбільшого у світі літака АН-225 "Мрія".

Експозиція розміститься у Пороховій вежі, і триватиме до 17 квітня. Початок відкриття о 17:00. В день відкриття вхід безкоштовний, в інші дні – за внесок від 200 грн на подальший розвиток проєкту.  

Біля світлин будуть розташовані QR-коди, за якими можна побачити цифрову панораму на сайті, також буде можливість роздивитися фото у VR-окулярах.

На глядачів чекають три дуже різні поверхи експозиції, на кожному з яких буде окремий етап. Це загальна хронологія вторгнення, його глобальні наслідки, руйнація життя, важливих для кожної людини місць та історія втраченого будинку, квартири, житла.

Фото: Ізюм_вул. Харківська_фото Дмитра Малишева

До початку повномасштабного російського вторгнення фотограф Дмитро Малишев знімав Україну для сервісів Google Street View та "Virtual Ukraine". У березні ж 2024 року, коли хвилі російського наступу діставали до Києва, Дмитра запросив до проєкту його автор та керівник Тарас Волянюк, який зрозумів, що треба фіксувати жахіття, що їх приніс із собою ворог.

Під час звільнення Київщини вони працювали у Гостомелі, Ірпені, Бучі, Бородянці. Потім були Чернігівщина, Харківщина, Херсонщина, Миколаївщина, Донеччина. Зафіксовані наслідки ракетних обстрілів в Умані та Львові.