"Ніби вчора": композитор Ігор Білозір 24 березня міг би святкувати уродини

24 березня у відомого українського композитора Ігоря Білозора день народження. Проте його життя обірвалося у 45 років від рук російських любителів "шансону"

"Еспресо.Захід" пригадує біографію артиста та трагічні обставини його смерті.

Народний артист, композитор та соліст ВІА "Ватра" Ігор Білозір народився у Радехові на Львівщині. Згодом переселився до Львова. Навчався у Львівському музично-педагогічному училищі та Львівській консерваторії.

Композитор стажувався у США та Канаді. А із 1977 року був керівником ВІА "Ритми Карпат", у 1979 році став художнім керівником і солістом ВІА "Ватра" Львівської обласної філармонії.

"Ігор Білозір – "останній романтик української естради", – згадують про нього у Львівській філармонії, – відомий композитор та виконавець, народний артист України, життя якого трагічно обірвалось після жорстокого побиття прихильниками "русского міра". Його пісні й до сьогодні звучать у серцях багатьох".

У 2000 році у центрі Львова Ігоря Білозора побили двоє росіян. Вони наздогнали його після конфлікту, що трапився на відкритому майданчику кафе "Цісарська кава" у центрі міста. Компанія, в якій перебував Ігор Білозір, взялася співати українських пісень (хоч сам композитор був у ній лишень слухачем), а іншій групі відвідувачів, які слухали російський шансон, це не сподобалося. Росіяни наздогнали композитора біля входу до Львівської обласної прокуратури (за 500 метрів від його дому) та жорстоко побили, проламавши йому череп. За життя Ігоря Білозора лікарі боролися 20 днів. Але 28 травня від отриманих травм він помер у лікарні у віці 45 років.

Одним із останніх виступів композитора стало виконання пісні "Віщий сон" на слова Петра Запотічного на Львівському телебачені у програмі "Кава по-львівський".

Свого часу композитор виконував чимало пісень, до яких писав музику.  Серед них зокрема й  "Встань з колін, народе мій". Знаменита пісня кінця 80-х – початку 90-х років за вірш Петра Запотічного. Разом із тим, улюбленої музики у виконанні Білозора його поціновувачі зможуть пригадати чимало. Це "Мамина світлиця", "Не сип, мила, скла", "Ніби вчора", "Перший сніг", "Пшеничне перевесло" та багато інших.