Еспресо. Захід
Оновлено

Куди піти у Львові з 14 по 20 жовтня: Свято сиру і вина і "Захисна оболонка"

20 жовтня, 2024 неділя
13:13

Із 14 по 20 жовтня на львів'ян і гостей міста очікує низка нових виставок, літературних подій, концертів, вистав, зустрічей, презентацій та екскурсій

Зміст

Новий тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється свіжими подіями.

Фестивалі

Свято сиру і вина

Із 18 по 20 жовтня у Львівському палаці мистецтв проводитимуть Свято сиру і вина, яке організатори називають головною гастрономічною подією цієї осені в Україні.

На відвідувачів чекатимуть понад 100 видів вина з різних куточків України та світу, а також сири від кращих українських крафтових виробників. Окрім того, що вироби можна буде придбати, для гостей підготували дегустації від винних експертів та сироварів.

На святі запланована жива музика і розважальна програма. А до кожного дорослого квитка додається скляний дегустаційний келих у подарунок. 

Вартість завчасно придбаного одноденного дорослого вхідного квитка на Свято сиру і вина складатиме 250 гривень, а дитячого – 200 гривень, проте з 18 жовтня буде здорожчання. Одразу ж на всі дні квиток зараз можна придбати за 750 та 500 гривень відповідно. Придбати їх можна за посиланням. Тим часом для дітей до 10 років включно вхід безкоштовний.

афіша

Концерти

Шедеври світової музики. Моцарт. Гріг

У п'ятницю, 18 жовтня, Львівський органний зал запрошує на концерт "Шедеври світової музики. Моцарт. Гріг".

Легендарна 40 симфонія Вольфганга-Амадея Моцарта та блискучий фортепіанний концерт Едварда Гріга – два світові шедеври звучатимуть у виконанні Луганського філармонійного оркестру під дириґуванням Вадима Яценка. 

Як відзначають в органному залі, унікального колориту цій музиці надасть використання норвезьких народних мелодій. Друга частина відзначається своєю ніжністю і мелодійністю, що контрастує з енергійними зовнішніми частинами.

"Ми почуємо цей блискучий твір у виконанні солістки Меланії Макаревич та симфонічного оркестру Луганської філармонії. А дириґуватиме цього магічного вечора Вадим Яценко", – кажуть організатори.

Початок о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або ж онлайн за посиланням. Вартість від 100 до 300 гривень. 

Презентації, лекції, зустрічі та екскурсії

Презентація книжки "Куди подівся Коцик?"

У п'ятницю, 18 жовтня, у Мистецькій бібліотеці (вул. Шота Руставеллі, 8)

Перша презентація книги відбудеться під темою "Складні теми, прості слова: як розмовляти з дітьми про важливе".

"Разом з авторкою книги та запрошеними експертками ми обговоримо питання, які хвилюють, засмучують чи лякають вашу малечу та віднайдемо варіанти того, як відповісти на них якомога правильніше", – кажуть організатори.

“Куди подівся Коцик?” розповідає історію маленької львів’янки Оленки, яка стрибає до пригод вслід за своїм бувалим сусідом Сихівським Зайцем. Разом із ним вона сподівається відшукати відповіді на те, що трапилося з її любим котом на ім’я Коцик після того, як одного ранку він так і не прокинувся, щоби поласувати сніданком.

Участь у події візьмуть Оленка Загородник – авторка та ілюстраторка книги, Юліана Маслак – дитяча психіатриня, Христина Шабат – очільниця Центру гідності дитини. А модеруватиме розмову Андрій Сайчук – журналіст, телеведучий та генеральний продюсер FM Галичина.

Початок о 18:00. Вхід безкоштовний за попередньою реєстрацією.

афіша

Мистецтво

"Структури взаємности"

У суботу, 19 жовтня, Jam Factory Art Center запрошує на відкриття виставки "Структури взаємности".

Кураторки – Катерина Ботанова, Ілона Демченко та Ксенія Малих – пропонують порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. 

Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. 

У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію, де основні елементи підтримують один одного без будь-яких додаткових опор. 

Початок вікриття о 17:00. Вхід на подію вільний. Детальніша інформація про експозицію за посиланням.

афіша

"Захисна оболонка"

У львівській Я Галерея Пентхаус можна побачити спільний проєкт "Захисна оболонка" скульптора Олексія Абрамова і графіка Ярослава Герасименка.

Ці роботи пронизують апокаліптичні мотиви. Олексій Абрамов у скульптурі, а Ярослав Герасименко у графіці відтворюють реалістичні візуальні форми, які можна назвати, на думку Павла Гудімова, новим академічним підходом.

Скульптурні та графічні форми символічно вписалися у розкішний простір Пентхаусу XX століття. А спільна концепція творів говорить із відвідувачами про стан вразливості, а поряд із тим навпаки – стійкості, поєднуючи відчуття та переживання.

Фото: Андріана Стахів

"Врятоване та збережене": колекція Володимира Іванишина

Національний музей у Львові запрошує на виставку "Врятоване та збережене", яка репрезентує збірку народного та сакрального мистецтва XVIII – другої половини XX століття відомого львівського митця Володимира Іванишина. 

Як розповідають у музеї, свою колекцію пан Володимир почав формувати у 1970-х роках. Жага до колекціонерства з’явилася під час його мандрівки околицями рідної Вапнярки (нині – в Тульчинському районі) та колишніми Томашпільським і Крижопільським районами Вінницької області. Володимир Іванишин захопився збиранням народних ікон, керамічного посуду, зразків ткацтва та вишивки. Знаходив і рятував предмети побуту, які мали культурну цінність і яких уже не потребували власники.

На виставці представлено 14 композицій петриківського розпису, які колекціонер привіз із селища Петриківка Дніпропетровської області у 1979 році. Ці роботи виконали відомі народні майстрині Надія Білокінь, Ярина Пилипенко та Параска Павленко. Серед творів кількісно переважають малюнки Надії Білокінь, знаної не лише завдяки своїм традиційним квітковим "мальовкам", а й "весільними поїздами" та зображеннями людей, що не характерно для петриківців.

Виставка триватиме до 8 грудня.

"Врятоване та збережене"

Фото: НМЛ

Володимир Одрехівський "Дорога до себе"

Галерея "Зелена канапа" запрошує на виставку скульптора Володимира Одрехівського "Дорога до себе".

Володимир Одрехівський представить в галереї Зелена канапа найкращі твори зі свого доробку станкових скульптур з бронзи створених з 1982 по 2024 рік.

Як описує виставку сам митець: "Основна лінія, яка пронизує ці роботи – це думка про постійний шлях самопізнання та самовдосконалення, про вибір, про пошук власної суголосності зі світом".

Вхід на виставку вільний з 12:00 до 19:00 від вівторка по неділю.

афіша

Виставка "Памʼять театру" 

У Львові відкриттям виставки "Памʼять театру" у театрі Марії Заньковецької розпочали цьогорічний Львівський тиждень скульптури.

Ця виставка поєднує театральні предмети із сучасною скульптурою. Це спільний проєкт Національного драматичного театру імені Марії Заньковецької та куратора артцентру "Я Галерея" Павла Гудімова. 

В експозиції представлять пам'ятні театральні предмети. Зокрема, це шафи, дзеркала, макети сценографії, перуки, а також більш екзотичні речі, які зазвичай залишаються у фондах театру. Усі експонати супроводжуються QR-кодами для детального ознайомлення з історією кожного предмета.

За словами організаторів, виставка триватиме щонайменше два місяці. Вхід вільний для відвідувачів театру. Наприкінці театрального сезону експонати цієї виставки стануть частиною нової вистави про Марію Заньковецьку.

виставка Памʼять театру" у Львові

Виставка графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького запрошує на виставку графіки Кшиштофа Томальского "Стан невагомості"

Подія проводиться у межах XI едиції польсько-українського конкурсу графічних робіт "Індекс Маріуша Казани – 2024". Експозиція представить доробок відомого польського художника і педагога, професора Академії образотворчих мистецтв ім. Яна Матейка у Кракові Кшиштофа Томальского.

Як розповідають у музеї, святковий вернісаж також стане нагодою для урочистого вручення нагород лауреатам цьогорічного конкурсу, в організації та проведенні якого взяли участь академії мистецтв Варшави, Вроцлава, Кракова та Львова.

Виставка триватиме до 19 жовтня.

Виставка "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт"

Артцентр "Дзиґа" запрошує на огляд виставки "Український театральний костюм XX – XXI ст. Ідентичність, контекст, ландшафт", яка представляє роботи українських митців, які в різні часи працювали над створенням театральних костюмів.

Це відомі художники XX століття, які зробили великий внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема Вадим Меллер і Анатоль Петрицький, які на початку XX століття були одними з найяскравіших українських митців авангардистів. В експозиції відвідувачі побачать підбірку рідкісних фото їхніх костюмів тієї епохи.

Два потужних львівських художники Мирон Кипріян та Євген Лисик без яких важко уявити розвиток українського театру XX ст., будуть представлені не лише підбіркою фотографій, але й оригіналами ескізів.

Читайте також: У Львові презентували виставку українського театрального костюму XX та XXI століття. Фото

Окрім того, експонуватимуться твори і професійних сучасних художниць, які активно співпрацюють з різними національними й муніципальними театрами України, а також реалізують незалежні мистецькі проєкти.

"Це дуже різні за своїм світобаченням і мистецькою мовою сценографок і дизайнерок театрального костюму, кожна з яких безперечно дотична до процесу формування обличчя сучасного українського театру: Ганна Іпатьєва, Даниїла Колот, Юлія Заулична, Олена Поліщук, Людмила Нагорна", – розповідають в артцентрі.

Свої творчі роботи й центральну інсталяцію "червоне, біле, мінливе" предсталяє і куратор проєкту Богдан Поліщук.

Новий музей у Львові – Музей Патика

Відтепер у Львові, окрім музеїв Івана Труша, Олекси Новаківського, Леопольда Левицького, Олени Кульчицької, Теодозії Бриж і Михайла Дзиндри, можна відвідати ще й музей художника-модерніста Володимира Патика.

У 2023 році дружина митця Романа Василина зробила щедрий дарунок народу України, передавши приблизно 100 живописних та графічних творів, ескізи, архіви, а також особисті речі митця. Відповідно ця колекція стала основою нового Музею.

Відвідати музей можна щодня, окрім понеділка, з 12:00 до 20:00 за адресою вулиця Яна Матейка, 4.

Музей Патика

Заповідаю любов: Марія Примаченко

Нацмузей запрошує побачити виставковий проєкт "Заповідаю любов: Марія Примаченко".

На виставці буде представлено понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійного фонду "Творча спадщина родини Марії Примаченко" та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Експозиція об’єднує чотири тематичні розділи. Розпочати діалог із творчістю Марії Примаченко пропонуємо в залі "Життя-буття", який присвячено змалюванню її життєвого середовища, праці, побуту, святкових подій в українському селі.

Читайте також: У Львові по-новому представили творчість Марії Примаченко

Це ще один погляд на творчість унікальної художниці: багатогранної, філософської, фантазійної та водночас глибинно традиційної. Це ще одна спроба показати її мистецтво, суголосне історичній добі, яке промовляє на важливі соціальні теми й завжди гармоніює з внутрішнім світом авторки.

Особливою родзинкою експозиції є дитячі книжки, які проілюстровано творами Марії Примаченко. Це добре знані всіма з дитинства приповідки, віршики, казки, представлені у яскравому талановитому художньому оформленні. Поряд показано оригінальні проєкти ілюстрацій авторки до планованого, проте нереалізованого видання.

афіша

Нацпром. Підгірці Олег Тістол та Микола Маценко

Виставка цього проєкту двох знаних друзів-художників розгорнулася у Підгорецькому замку, вдало поєднуючи історію та сучасність.

"Нацпром" – творче об’єднання відомих українських митців Олега Тістола та Миколи Маценка, яке виникло на початку 90-х років. У межах спільних проєктів художники досліджують українську ідентичність, висвітлюють стереотипність поглядів на українську культуру та переосмислюють історичний досвід, інтегруючи його в сучасні культурні процеси, іронізують над масовими стереотипами та міфами сучасності.

Експоновані у Підгорецькому замку роботи репрезентують характерні риси творчого тандему – поєднання національних символів та постмодерної естетики, гру з історичними стереотипами та міфами, монументальні образи в індустріальних контекстах.

Виставковий проєкт триватиме до 31 жовтня. Виставковий проєкт має на меті допомогти зі збором коштів на РЕБ для батальйону "Вовки да Вінчі". Доєднатися до збору можна за посиланням.

афіша

Теги:
Читайте також:
  • USD 41.43
    Купівля 41.43
    Продаж 41.92
  • EUR
    Купівля 43.56
    Продаж 44.2
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
13 грудня
16:45
інклюзивна вбиральня у центрі Львова
Послуги коштують 20 грн: інклюзивна вбиральня у Львові запрацювала з обмеженнями
16:37
Оновлено
ліквідація наслідків російської атаки на Львівщині, 13.12.2024
РФ вранці атакувала шість об’єктів критичної інфраструктури на Львівщині
16:30
тюрма
У Чернівцях блогерку, яка знімала військових ТЦК, увʼязнили на 5 років
16:17
Оновлено
наслідки атаки росіян на Прикарпаття 13.12.2024
Прикарпаття зазнало наймасованішої атаки за час повномасштабної війни: поранена людина
16:16
У Львові створили ще одну прийомну сім'ю – 12-річний хлопчик тепер має дім
Двоє дітей з інтернату на Львівщині, де з вихованцями жорстоко поводилися, уже знайшли нові родини
15:55
У Тернополі з балкона 4 поверху викинули собаку: тварина у ветклініці
15:51
У Повітряних силах показали, як збили крилату ракету з ПЗРК "Ігла" на заході України
15:41
У військовій частині на Львівщині викрили людей, які розкрадали пальне: зловмисникам оголосили підозру
15:25
університет Франка
Більше ста випускників Львівського університету Франка загинули, захищаючи Україну
15:11
діти
У Львові діти загиблих захисників отримають гроші на оздоровлення
15:02
У Львові відбудеться благодійний "Забіг звіздарів"
14:47
У Львові звільнений з російського полону азовець розповів про становлення української військової еліти
14:36
1000-й гібіскус
У Перечині на Закарпатті висадили 1000-й саджанець на алеї гібіскусів
14:14
Тетяна Крупа
Керівниці Хмельницької МСЕК Тетяні Крупі племінник подарував магазин за 18 млн грн
14:00
засуджено
У Львові винесли вирок п'яти зрадникам, які з 2022 року воювали на боці РФ
13:57
На Львівщині прокурори в апеляції відстояли вирок наркоторговцям за жорстоке вбивство пари підлітків 
13:46
На місці колишнього дитячого кардіологічного санаторію у Львові хочуть збудувати новобудову преміумкласу
13:23
На заході України сили ППО знищили 52 ракети й 2 дрони
13:22
будинки на Коновальця у Львові через місяць після атаки 4 вересня
Львівська мерія компенсує витрати на квартири, які були зруйновані після ракетної атаки 4 вересня
13:02
Боржава
АРМА вдруге не змогло продати землю на Боржаві, арештовану у "справі Каськіва"
12:49
У Мукачеві на Закарпатті загорівся автомобіль із бездомною жінкою всередині, вона в реанімації
12:32
Бурштинська ТЕС
Через ракетну атаку Бурштин тимчасово без тепла та гарячої води
12:21
сили ППО
На Хмельниччині під час ранкової атаки РФ збили шість ракет
11:59
У Шептицькій громаді на Львівщині відстрілюватимуть диких лисиць та вовків
11:37
Померла в кареті "швидкої": біля Львова водій Toyota Auris збив 69-річну жінку
11:19
Скільки людей перетнули західний кордон України 12 грудня
11:11
У Львові врятували руку чоловіка, якому її розчавило пресом
10:39
Оновлено
світло
Через ракетну атаку на енергооб’єкти відключено 50% споживачів Тернопільської області
10:33
Оновлено
крилата ракета "Калібр"
На Закарпатті ППО збила дві російські ракети
10:17
Черги на кордоні з Польщею у Львівській області 13 грудня
09:45
Оновлено
світло
Світла буде менше: графіки відключення електрики у Львові та області на 13 грудня
09:35
Прощання з Вікторією Амеліною
Львівщина 13 грудня прощається з вісьмома загиблими військовими
09:23
Військові єгері показали, як за допомогою дронів розгромили ворожі позиції
Військові єгері показали, як за допомогою дронів розгромили ворожі позиції
09:10
Івано-Франківська митрополія УГКЦ відзначає річницю створення: трансляція урочистого богослужіння
08:56
Прикордонник з Волині, засуджений за держзраду на 15 років, дав згоду на обмін у Росію
Прикордонник з Волині, засуджений за держзраду на 15 років, дав згоду на обмін у Росію
08:20
Військовому з Франківщини Ярославу Марціновському посмертно надали звання "Герой України"
08:12
У Тернополі почали встановлювати найбільшу шопку в Україні
У Тернополі почали встановлювати найбільшу шопку в Україні
07:53
сили ППО
На Хмельниччині близько опівночі сили ППО знищили один "шахед"
07:44
сніг, мокрий сніг
Погода на заході України: прогноз синоптиків на 13 грудня
07:07
Ексклюзив
Андрій Слюсарчук
Виправдальний вирок "Доктору Пі": загадкова біографія, засекречені дослідження та російські спецслужби
Більше новин