Куди піти у Львові із 22 по 28 січня: майстер-клас "Пісні села Буховичі"

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Зустрічі, презентації, майстер-класи та лекції

У вівторок, 23 січня, у книгарні-кав’ярні Старого Лева (вул. Галицькій, 17) письменниця Юлія Чернінька презентуватиме свою нову книгу "Барні 613".

Про трилер Юлії Чернінької, що занурює у музику і містику, знайомить з вулицями Львова і привідкриває чимало таємниць з життя головної героїні Марії говоритимуть авторка Юлія Чернінька та модераторка Мар’яна Савка.

Про книжку. Із відомою співачкою Марією Лакрицькою кояться дивні речі. Усе почалося після болісного розлучення з чоловіком. Загадкові повідомлення від невідомого абонента. Дивні люди, які згодом виявляються не тими, за кого себе видавали спочатку. Предмети, що на ранок опиняються не там, де їх залишили ввечері. Що це? Хто саме переслідує співачку? І взагалі – що це все означає? Це реальність чи тільки плід запаленої уяви чутливої нервової жінки? Хай там як, коло стискається. І Марія – всередині цього зловісного кола.

Початок о 18:00. Вхід вільний.

Благодійні поетичні читання Катерини Міхаліциної

У п'ятницю, 26 січня, Мистецька бібліотека (вул. Шота Руставелі, 8) запрошує на благодійні поетичні читання Катерини Міхаліциної.

Це другий захід в рамках циклу благодійних літературних подій у Мистецькій Бібліотеці – "Точка завмирання".

В рамках події авторка читатиме вірші з найновішої збірки "Розламані люди", яка вийшла у Видавництві Старого Лева, а також ще неопубліковані поезії, написані нею після початку повномасштабного вторгнення. Модеруватиме подію Неллі Клос.

"Цього разу збираємо кошти на комплектуючі для fpv-дронів "Грім" від волонтерського фонду "Ейпріл", – кажуть організатори. – І ми знову підготували спеціальні подарунки, які ви будете мати шанс отримати, долучившись до благодійного збору".

Що це за подарунки? 10 комплектів листівок з ексклюзивними ілюстраціями авторки, які будуть розіграні серед усіх, хто задонатить на збір 200 гривень або суму, кратну двом сотням гривень. Десять переможців та переможниць будемо визначати 28 січня о 12:00. Цього разу організатори підготували також суперприз: хто зробить найбільший внесок, отримає оригінал акварелі Катерини Міхаліциної "Ластівки".

А початок читань у п'ятницю о 18:30. Підтримати збір можуть всі охочі на Монобанку або на Приват.

Лекція про український андеграунд 90-х: Цукор біла смерть

У суботу, 27 січня, Нижній Зал в Театрі Ляльок  запрошує на лекцію про український андеграунд 90-х "Цукор біла смерть".

Цукор біла смерть – одне з найяскравіших явищ київського андерграунду кінця 1980-х – початку 1990-х років. Гурт залишив після себе два офіційних релізи та мав своєрідне продовження у цікавих проєктах, такі як Pan Kifared та Shake Hi-Fi, а також у сольних роботах. Довгі роки чітка історія колективу була покрита таємницею, проте з часом артефакти, що так чи інакше пов’язані з гуртом, почали виринати з глибин у вигляді маловідомих записів, фотографій та іншої інформації, що була недоступною для багатьох слухачів.

Під час лекції у присутніх буде можливість ознайомитися з різноманітними архівами (фото та відео, яких немає в мережі) того часу, а також послухати чимало історій пов’язаних з реаліями музики 90-х. Лектор: Влад Яковлєв – ковельский музикант, дослідник українського андеграунду 90-х, колекціонер касетних видань, засновник касетного лейбла Bloomed In September Tapes.

Початок о 18:00. Вартість квитків за передпродажем – 100 гривень, а вхід в день події коштуватиме 150 гривень.

Майстер-клас "Пісні села Буховичі"

У неділю, 28 січня, відома українська музикантка Анастасія Войтюк запрошує всіх охочих поспівати, набутись і навчитись нового на майстер-класі "Пісні села Буховичі".

Цей майстер-клас проводжу в пам'ять про мого хресного, Сатурко Ігора, який загинув захищаючи Україну рік тому. Він народився і все життя прожив у селі Буховичі, Мостиського (тепер Яворівського) району на Львівщині. Минулого року був мобілізований до 46 окремого стрілецького батальйону ЗСУ. У селі Буховичі збереглись унікальні красиві пісні, які я і сама вишуковую і буду рада подітились ними з вами", – каже Анастасія.

Початок о 15:00 у Львівському муніципальному мистецькому центрі. Участь у майстерці – благодійний внесок від 200 грн на Монобанку.

Концерти

"Музика як мова"

У п'ятницю, 26 січня, артцентр Дзиґа запрошує на музичну програму "Музика як мова" від композиторки Марії Яремак та скрипальки Іванни Ворошилюк.

Для цього вони підготували як власні твори, так і художні обробки на основі давніх українських мелодій, щоб занурити слухачів в атмосферу емоцій – мови, яку усі розуміють без слів.

Марія Яремак – професійна композиторка, яка працює з оркестрами та фільмами в Україні та світі. За останній рік вона провела більше 40 благодійних перформансів для України, серед яких Королівський вечір в Британії.

Іванна Ворошилюк – скрипалька з міжнародним досвідом, концертмейстерка, що виступає соло і з оркестрами перед багатотисячною публікою у багатьох концертних залах світу, а також створює свою музику.

Початок о 19:00. Вартість входу 300 гривень.

Театр

Hogwart's holidays

У вівторок, 23 січня, Львівський національний театр ім. Марії Заньковецької запрошує на Hogwart's holidays, унікальну постановку на межі фізичного театру та цирку, комедії та магії, що поєднує циркове мистецтво та фігурне катання в єдине шоу на льодовій арені, яка спеціально створюється на сцені кожного залу. 

Hogwart's holidays розповідає магічну історію Світу Гаррі та його друзів і занурює у світ власної уяви. Шоу запрошує залишити повсякденну дійсність та поринути у світ фантазій з візуальними прийомами, що захоплюють подих в оригінальному музичному супроводі новорічного настрою.

Початок об 11:00. Вартість квитків від 290 до 1450 гривень, придбати їх можна за посиланням.

Прем'єра "Я, Побєда і Берлін"

У четвер, 25 січня, Львівський національний театр ім. Марії Заньковецької запрошує на прем'єру road movie "Я, Побєда і Берлін".

Road movie сповнена іронії над собою, над 90-ми роками в Україні, кордоном, пригодами українців в Берліні та всім, що лише траплялося на очі чи під руку Кузьмі. Злегка божевільна, як ті роки, з усією безшабашністю молодості і водночас самоіронічна.

"Місцями буде смішно. Ви не раз впіймаєте себе на думці, що все дуже близьке й вам, бо загалом, кожен у закапелках своєї пам’яті може віднайти кілька таких епізодів, від яких хочеться щиро сміятися, хоча на той момент хотілося плакати", – кажуть творці.

Початок о 19:00. Квитки за посиланням.

"Малюємо Перемогу разом"

У суботу та неділю, 27 – 28 січня, у Першому театр у Львові відбудеться прем'єра міфічної феєрії для дітей "Малюємо Перемогу разом", присвяченої Герою України Дмитрові Коцюбайлу (Да Вінчі).

У виставі герой Дмитро – художник і за допомогою свого таланту він разом з юними глядачами допомагає міфічним жителям прадавнього лісу захищати свою землю від нападу “сарани”.  Поставила виставу народна артистка України Ольга Гапа.

Початок о 12:00. Обрати дату та придбати квитки можна за посиланням. Вартість від 90 до 110 гривень.

Фото: Перший театр

Мистецтво

Те, чого не видно

У львівському музеї "Івана Георгія Пінзеля" діє експозиція "Те, чого не видно", яка присвячена скульптурі Скорботного Христа з каплиці Боїмів.

Після двох років консерваційних робіт над скульптурою Скорботного Ісуса Христа, проведених завдяки співпраці Інституту "Полоніка" з Львівською національною галереєю мистецтв та львівськими реставраційними установами, її вдалося врятувати. А результати цієї чималої роботи можна буде побачити під час виставки "Те, чого не видно".

Виставка представлена трьома мовами (польською, українською, англійською). Конкретні дні та години відвідування варто уточнювати у музеї. 

Скульптура доступна для огляду із 26 січня до кінця лютого 2024 року у п’ятницю та суботу з 11:00 до 17:00.

Каса працює до 16:45. Вартість вхідних квитків у сектор для дорослих – 60 гривень, для студентів – 50 гривень, а для дітей та пенсіонерів – 20 гривень. 

Фото: Андріана Стахів

Виставка Василя Бедея "Сколи"

Артцентр "Дзиґа" запрошує відвідати виставку серії робі Василя Бедея "Сколи", які є оригінальним поглядом на звичайні предмети та їхню приховану красу.

""Сколи" – це не просто виставка, а медитація на тему природи, відношення людини до неї та вічного прагнення знайти красу в повсякденному. Василь Бедей запрошує глядачів не просто спостерігати, а й глибоко відчути і переосмислити звичайні речі, які насправді можуть бути надзвичайно складними та красивими", – розповідають організатори.

Експозиція триватиме до 30 січня. Вхід безкоштовний.

"Крихкіші за скло": ікони з колекції Остапа Лозинського

Львівський скансен запрошує до своєї виставкової зали на першу цілісну виставку народної ікони на склі з колекції Остапа Лозинського "Крихкіші за скло".

"Остапова колекція становить понад сотню пам’яток і є, мабуть, найціннішою та найбільшою цілісною колекцією ікони на склі", – кажуть у музеї.

Читайте також: Найцінніша колекція: у Львові відкрили виставку ікон на склі, зібраних Остапом Лозинським

Зібрані ікони на склі із Покуття, Гуцульщини та Буковини є однією із найбагатших сучасних колекцій. А основу колекції заклали ще його батьки – Тарас та Роксоляна Лозинські – відомі львівські цінителі та збирачі українського мистецтва. Коли Остап Лозинський серйозно зацікавився колекціонуванням, їхня збірка нараховувала вже 17 ікон.

Виставка створена за кураторства мистецтвознавця та іконописця, керівника відділу науково-освітньої та виставкової роботи Музею Романа Зілінка і присвячена другій річниці смерті Остапа Лозинського.

Триватиме виставка до 26 травня.

"Під крилом Янгола"

У головній будівлі Нацмузею представлена експозиція проєкту Романа Опалинського "Під крилом Янгола".

Мова про мистецьку спробу показати і шлях до збереження культурної спадщини, і мистецтво перетворення народних та релігійних міфів на висвітлення сучасних взаємин. Представлені твори покликані розкрити глибину та красу давніх легенд, які віддзеркалюються в сучасному світі через міжособистісні стосунки.

Виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу"

У готелі Асторія на відвідувачів чекає виставка Зірки Савки "Зіткані з попелу".

Проєкт "Зіткані з попелу" – це ніжна та витончена графіка, що показує глядачеві іншу Зірку Савку. Це естетичні, тонкі роботи, що є рефлексією художниці на процес внутрішньої трансформації. Через свої роботи, художниця розкриває важливість мистецтва як способу подолати труднощі та перетворити негативні враження у джерело позитивних переживань. Спалений папір – це ключовий матеріал, який втілює в собі процес відновлення та перетворення.

Відкриття виставки "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ"

Національний музей Львова запрошує переглянути виставку "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ", яка представить роботи дев’яти українських митців.

На виставці будуть представлені твори живопису та скульптури авторства Оксани Андрущенко, Лілії Бабяк, Мирослава Дедишина, Ігоря Іваніва, Ігоря Колісника, Володимира Луцика, Петра Старуха, Оксани Романів-Тріски та Іринея Юрчука. Митці живуть і працюють у Львові, Римі (Італія) та Лівінгстоні (шт. Нью-Джерсі, США). Кожен має свою творчу біографію, проте усіоб’єднані спільним задумом – "АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ".

Триватиме виставка до 25 лютого 2024 року.