"Чорний вогонь Гавареччини": у Львівському скансені розкажуть історію гаварецького ремесла
У неділю, 27 жовтня, у Львівському скансені відкриють виставку "Чорний вогонь Гавареччини", яка розповість історію одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки через твори, спогади та світлини людей, причетних до відродження гаварецького ремесла
Про це повідомляють у музеї, передає "Еспресо.Захід".
На експозиції представлять знакові роботи гаварецьких майстрів кінця XIX – початку XXI століть, а також твори мистецтва і документи, які зберігаються у збірках Музею народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства Національної академії наук України, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника, Музею Українського католицького університету та у приватних колекціях.
"Особливе місце на виставці займають роботи родини львівських митців – Ярослава, Ярослави та Мар’яни Мотик, що одні з перших перейняли технологію і почали працювати з гаварецькою керамікою", – розповідають у Львівському скансені.
Як відзначають у музеї, остання велика виставка гаварецької кераміки відбулася ще у 1988 році – в Музеї етнографії та художнього промислу у Львові. Тоді це була ініціатива молоді, яка згуртувалась довкола Товариства Лева і поставила собі за мету привернути увагу до одного з останніх осередків чорнодимленої кераміки в Україні. Крім виставки, у цей час Товариство Лева організувало ще й благодійний ярмарок у Бернардинському дворику, а згодом ініціювало створення цілої гончарської школи в Гавареччині, якою у 1988-1992 роках опікувався художник-керамік Ярослав Сливінський.
Відкриття розпочнеться о 15:00 у Великій виставковій залі Львівського скансену.
Інші новини культури
У суботу, 26 жовтня, у львівській Пороховій вежі відкриють виставку "Небачена Сила", яка розповідає про силу ненасильницького спротиву українців на тимчасово окупованих територіях. Рухи спротиву, методи боротьби, інформаційний, мистецький та жіночий спротив, реальні історії боротьби з російським агресором – усе те, що покаже своїм відвідувачам мистецько-інформаційна експозиція.
У неділю, 27 жовтня, у Львівському скансені відбудеться концерт відомої української бандуристки і співачки Анастасії Войтюк "Історії для повернення", а також розмови про музичні традиції в Україні. Гості матимуть унікальну нагоду зануритись свідомо в українську традиційну музику в сучасних аранжуваннях та довідатись більше про історію та традиції співу в Україні.
У неділю, 27 жовтня, у Львові відбудеться допрем'єрний показ історичної драми-трилера "БожеВільні" за участі творчої команди стрічки. Це перший художній фільм, присвячений темі каральної психіатрії. Його створили на основі реальних історій дисидентів. Для режисера Дениса Тарасова це перша повнометражна стрічка і перша у світі стрічка, що розкриває тему примусового психіатричного лікування як покарання для тих, хто не згоден з політичним ладом у Радянському Союзі.
- Актуальне
- Важливе