Куди піти у Львові 4 – 10 вересня: Єврейський вікенд, Local Farmer Fest та "Леся.Їсторії"

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Британський філософ Бертран Рассел, вочевидь, дуже добре розумів, що каже: "Найвищий ступінь цивілізованості – це вміння з розумом розпорядитися дозвіллям".

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Театр

Леся.Їсторія

У неділю, 10 серпня, львівський Театр Лесі запрошує глядачів на виставку "Леся.Їсторії". Це єдина вистава-байопік у Львові. У постановці немає головного героя чи героїні, усі актори втілюють образ Лесі.

Вистава побудована на листах Лесі Українки, тобто Леся буквально промовлятиме до глядача своїми словами. Так, як говорила до своєї мами, до друзів чи товаришів.

А музику до неї написав видатний композитор Найджел Осборн, чиї твори виконують у Віденському та Берлінському симфонічних оркестрах, у Лондонській філармонії та Королівському оперному театрі. 

"Про Лесю Українку важко говорити, бо її постать часто роблять хворою мученицею, нещасною. Але наша Леся точно не така. Ти побачиш її справжню", – кажуть у театрі.

Початок вистави о 18:00. 

Фото: Театр Лесі

Фестивалі

Local Farmer Fest

У суботу та неділю, 9-10 вересня, у львівському парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького відбудеться Local Farmer Fest із маркетом брендів і ремісників, майстерками та концертами.

На відвідувачів чекають фудкорт, де готуватимуть страви використовуючи локальні фермерські продукти, майстер-класи та лекторій на гастрономічну тематику, маркет брендів та ремісників, розважальна зона для дітей, а також перегляд смачних фільмів просто неба.

Вхід безкоштовний на всі події фестивалю. Детальніше про фестиваль читайте тут.

Територія дитячого дозвілля 2023

У неділю, 10 вересня, на площі перед університетом ім. Івана Франка відбудеться щорічний фестиваль "Територія дитячого дозвілля".

Відвідати подію запрошують дітей та батьків, щоб вони могли ознайомитись із розмаїттям дитячих гуртків та діяльністю дитячих клубів у Львові. На заході поділяться інформацією про понад 100 безкоштовних гуртків для дитячої творчості у Львові.

У програмі знайомство із дитячими клубами кожного району Львова, творчі майстер-класи та спортивні ігри, фейс-арт, флешмоби, ігрова зона для найменших учасників і виступи вихованців Дитячих клубів Львова.

Фестиваль триватиме із 13:00 до 16:00.

Концерти

Музика Баха – Органний концерт Олени Мацелюх

У вівторок, 5 вересня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери, 8) звучатиме музика Баха. Бах і орган ідеально доповнюють один одного, як два фрагменти одного пазла. Логіка і фантазія, рух і споглядальність, розрахунок і піднесення, простота і пишність – усе це поєднується у музиці Баха. Вибрані органні твори композитора прозвучать у виконанні солістки Органного залу Олени Мацелюх.

Початок о 19:00. Вхід 100-200 грн.

"Блискуча класика. Симфонічний концерт"

У середу, 6 вересня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери, 8) прозвучить блискуча класика у виконанні Луганського симфонічного оркестру під дириґуванням Івана Остаповича.

Атмосферу віденського балу у Львові створять вальси Штраусів та Угорські танці Брамса. Настрій гарячої та пристрасної Іспанії передадуть увертюра від легендарної “Кармен” Жоржа Бізе та “Іспанський танець” Мирослава Скорика. А головним кордоцентричним номером вечора стане “Мелодія” Скорика – твір, в якому закодована вся українська душа.

Початок о 19:00. Вхід 100-200 грн.

Концерт скрипкових сонат

У четвер, 7 вересня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери, 8) у виконанні віртуозного дуету Юрія Шундяка (скрипка) і Олександри Грінченко (фортепіано) лунатимуть твори неперевершеного майстра української лірики Віктора Косенка, маестро тихої музики Валентина Сильвестрова, а також сонати всесвітньовідомих композиторів Аарона Копленда та Франсіса Пуленка, написані під час Другої світової війни. Ці твори демонструють внутрішню силу та стійкість. У жанрі сонати для скрипки та фортепіано композитори закодували послання, що не втратили своїх сенсів крізь роки та століття – людина здатна протистояти будь-яким зовнішнім обставинам, навіть таким драматичним і трагічним, як війна, якщо не буде втрачати людського обличчя та віри у краще.

Початок о 19:00. Вхід 100-200 грн.

Виставки

Виставка акварельних портретів Анни Кучабської "Віч-на-віч"

У середу, 6 вересня, у Національному музеї у Львові ( просп. Свободи, 20 відкриється виставка акварельних портретів Анни Кучабської. Анна Кучабська – мисткиня та педагогиня, майстриня графічного дизайну з сучасним поглядом на комунікативні форми мистецтва. Натомість саме в малярстві художниця врівноважує баланс прагматики мислення з чуттєвістю, збирає в цілісність усі риси характеру певної особи за допомогою невимушеності творчого процесу. Саме в такий спосіб усувається дистанція між авторкою та її моделлю, що породжує філігранний психологічний портрет. 

Відкриття о 16:00. На урочисте відкриття вхід вільний

Презентації

Сергій Жадан. Презентація нової книжки "Скрипниківка"

У вівторок, 5 вересня, у Львівській опері (просп. Свободи, 28) відбудеться презентація нової поетичної збірки Сергія Жадана під назвою "Скрипниківка". Вечір поезії, яка розмиває суто академічні межі та стає чимось важливішим, щоденнішим, таким, що розлите в повітрі, що визначає наші інтонації. "Скрипниківка" – це 50 і 1 вірш, писані до і після великого вибуху, зібрані разом, поєднані відчуттям мови, яка так болюче зникає, але потім обов'язково повертається.

Початок о 19:00. Вхід 350-1400 грн.

Зустрічі та лекції

Дні Європейської спадщини

Львів уже 13 років поспіль долучається до проведення заходів у рамках всеєвропейської програми. У 2023 році Дні європейської спадщини у Львові відбудуться 8-10 вересня.

Цьогорічна тема: "Жива спадщина". Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними та базуються на ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста.

Проте частина із них потребують реєстрації, яка триватиме з 4 вересня 12:00 до 7 вересня 17:00 на сайті.

Повна програма за посиланням. Серед іншого у програмі такі події:

– Лекція про історію моди у Львові та кафедру дизайну костюма Академії мистецтв,
– Кулінарна спадщина, як вона впливає на сучасну гастрономію.
– Йордан у Львові: традиції поколінь,
– Сімейні історії XX століття: вивчаємо, зберігаємо, оприлюднюємо,
– Релігійні святкування у Львові, а також багато іншого.

Єврейський вікенд у Львові

У суботу та неділю, 9-10 вересня, разом із відвідувачами організатори відкриватимуть взаємовпливи української та єврейської культур. Глибше знайомитимуться.

"Ми презентуємо неймовірний календар на 5784 (2023-2024) рік. Поговоримо про єврейську спільноту у просторі Львова. Дізнаємося, як українська впливає на інші мови та зможемо створити написи на їдиш. А ще презентуємо переклади молитов українською мовою", – розповідають організатори.

Усі події безкоштовні, проте необхідна попередня реєстрація.