Куди піти у Львові 27 листопада – 3 грудня: дива із Соломією Чубай та Art and Wine Festival

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Фестивалі

Art and Wine Festival

Упродовж 2 і 3 грудня у Львові відбуватиметься вже четвертий благодійний фестиваль Lviv Art and Wine Festival під гаслом "Підтримуй своє. Повертай своє".

На відвідувачів очікує мистецька експозиція. Це живопис та скульптура митців-сучасників, інтерактивна інфографіка з репродукціями відомих авангардистів та тимчасова книгарня з великою підбіркою книг про авангард. Більше деталей за посиланням.

Фестивальні події розгорнуться на Lem Station (вул. Дмитра Вітовського, 57), а вартість квитка складатиме 200 гривень.

Фото: афіша

Література

Презентація нової книжки "Фінальний епізод" письменника Євгена Положія

У четвер, 30 листопада, Бібліотека на площі Ринок запрошує на презентацію нової книжки "Фінальний епізод, що триває 400 років" письменника Євгена Положія.

Це родинна сага на основі реальних подій та архівних матеріалів про вирішальну битву за нашу свободу відгукнеться усім, хто хоче краще осмислити новітню історію, та що їй передувало, на прикладі життя простих і незламних українців.

Євген Положій розповість про працю над романом, про те, як писати про реальні історій з війни з повагою до особистих кордонів і врахуванням тригерів, про головного героя, прототипом якого став Геннадій Мохненко, пастор, капелан і засновник дитячого реабілітаційного центру "Республіка Пілігрим" та мережі реабілітаційних центрів для дорослих, а також чому ця книжка є найважливішим текстом, який створив автор.

Початок презентації о 18:00.

Зустрічі

Ландшафти Равського

У четвер, 30 листопада, у Shum Art Gallery відбудеться завершальна зустріч "Ландшафти Равського", де відвідувачі матимуть нагоду почути Юрка Прохаська – відомого львівського германіста, есеїста та психотерапевта в розмові з Ґеником Равським – львівським художником та військовослужбовцем.

Це буде завершальна зустріч циклу подій, присвячених Ґенику Равському, його феномену в українському сучасному мистецтві, а також онлайн-аукціону "Краєвиди", який нещодавно завершився. 400 тисяч гривень, які потрібні були для 20 FPV дронів для 103 окремої бригади ТРО зібрані.

Початок о 18:00.

Концерти

Бах при свічках

У понеділок, 27 листопада, Львівський органний зал запрошує на концерт "Бах при свічках".

"Ви зможете насолодитися неймовірною атмосферою, коли в залі засяє сотня свічок, а у темряві лунатимуть найкрасивіші твори великого майстра, виконані талановитою органісткою Оленою Мацелюх", – розповідають в органному залі.

Початок концерту о 19:00. Квитки можна придбати у касі Органного залу щодня з 13:00 до 19:00, або онлайн.

Оксана Муха. Kvitka відома і невідома

У вівторок, 28 листопада, на сцені Національного театру ім. М. Заньковецької відбудуться концерти заслуженої артистки України Оксани Мухи "Kvitka відома і невідома". Спеціальна програма присвячена 70-річчю Квітки Цісик.

"Ця зустріч буде дуже теплою. Квітка усміхнеться нам з небес, адже пісні, котрі вона зберегла для нас, сьогодні об’єднують українців у всьому світі. Співатиму для вас, мої дорогі глядачі, співатиму для Квітки. Від серця і до серця нехай передається любов до української пісні. В пісні наша сила, достоїнство, перемога", – каже Оксана Муха.

На відвідувачів чекає чарівна атмосфера української пісні, наповнена глибиною і почуттями, яку Оксана Муха виконуватиме у супроводі струнного оркестру під керівництвом диригента Романа Мачишина. Спеціальний гість вечора – скрипаль-віртуоз Олександр Божик.

Початок о 17:00. Квитки можна придбати за посиланням. Вартість – 540 гривень.

Сила світла

У п'ятницю, 1 грудня, у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика її академічний симфонічний оркестр вирішив презентувати концертну програму, з якою невдовзі виступить у Берліні.

Як розповіли у філармонії зміст концерту складуть оркестрова сюїта "Ніч перед Різдвом" Євгена Станковича, що належить до кращих зразків новітнього українського балету, концерт для скрипки з оркестром Яна Сібеліуса, де солюватиме  відома українська солістка — Богдана Півненко, а також знаменита П’ята симфонія Людвіга ван Бетховена.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 150 до 390 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

"Час вірити в дива" від Соломії Чубай

У неділю, 3 грудня, напередодні дня святого Миколая відома співачка Соломія Чубай запрошує діток та їх родини на благодійне свято Світла і Добра – концерт "Час вірити в дива".

Концерт відбудеться в рамках проєкту "Колискові для Олекси" та наповнить серденька батьків і дітей радістю та вірою в перемогу світла над темрявою. Музичне диво на сцені творитимуть Соломія Чубай, гурт "ROCKOKO", гурт "JALAPITA", дитячий хор і театр "Школа мистецтв вільних і небайдужих" під керівництвом Олега Онещака, а також дітки, які завітають на концерт. Спеціальна відеоарт-програма від львівської мисткині, іконописиці та громадської діячки Іванки Димид. 

У рамках події відбудеться збір коштів на потреби соціального Фонду проєкту "Колискові для Олекси"для підтримки сімей дітей з аутизмом та особливостями розвитку.

Початок о 18:00. Вартість квитків від 350 до 770 гривень. Придбати їх можна за посиланням.

Кіно

Ілюзія рівності

У понеділок, 27 листопада, Американський дім (вул. Академіка Гнатюка, 2) запрошує на презентацію та обговорення документального проєкту Суспільного мовлення "Ілюзія рівності".

Це історії справжньої боротьби за рівноправ’я у різноманітній українській спільноті. Герої та героїні документального проєкту розкривають свої болісні історії, де вони, беручи участь у різних сферах життя – від військової служби до волонтерства – щоденно стикаються з обмеженнями, переслідуванням та дискримінацією.  Пари ЛГБТКІ+ та їхні союзники розповідають про свої життєві випробування, які виявляються ще складнішими з початком війни.

Початок о 18:30. Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією.

"Сьогодні та завтра уроків не буде"

У вівторок, 28 листопада, у Центрі Шептицького (авдиторія Паркова) відбудеться показ документального фільму "Сьогодні та завтра уроків не буде".

Це портрет юного покоління українців, які були в очікуванні світлого майбутнього, але опиняються у розпалі великої війни. Фільм створила мистецька група МИ: медіатерат в рамках проєкту "Хроніки війни, любові та ненависті" за підтримки УКФ

Модераторка обговорення дослідниця студій пам’яті та травми, викладачка кафедри культурології Христина Рутар.

Перегляд фільму відбудеться у рамках курсу ДВВУ "Культурна пам’ять: тягар чи привілей".

Початок о 16:30. Вхід вільний та бажаний для всіх охочих.

Мистецтво

"Сценографія. Фактор вторгнення"

У Львові 1 грудня в артцентрі "Дзиґа" відбудеться відкриття виставки українських сценографів "Сценографія. Фактор вторгнення".

На виставці будуть представлені проєкти театральних постановок різних регіонів України, які відбулися вже після повномасштабного вторгнення росіян в Україну.

Експозиція занурить відвідувачів у світ мистецтва сучасної української сценографії. Тут можна оглянути ескізи, макети сценографії, а також ескізи костюмів до вистав, поставлених упродовж попередніх двох років у Львові, Києві, Черкасах, Миколаєві, Дніпрі та інших містах України. Куратором проєкту став відомий український сценограф Богдан Поліщук.

Початок відкриття о 18:00. Переглянути безкоштовно виставку можна буде до 4 грудня.

Фото: афіша

"Сміливі нести світло"

У львівській Пороховій вежі триває виставка "Сміливі нести світло". Фото, які тут представляють, мають на меті показати, як російські військові намагалися знищити українську енергосистему впродовж осені 2022, зими та весни 2023 року.

Відвідувачі зможуть побачити роботи понад 30 авторів, які документували спротив України енергетичному терору. Виставка триватиме до 10 грудня, а відвідати її можна буде з 12:00 по 20:00 год з вівторка по неділю.

Фото: Сергій Коровайний

Ось Син Твій Ось Матір Твоя

Арт-центр Дзиґа запрошує на виставку сучасного іконопису "Ось Син Твій Ось Матір Твоя" в рамках XV міжнародного іконописного пленеру. 

Міжнародний іконописний пленер знову пройшов в тіні війни в Україні. Ми зустрілися в Кастель Гандольфо, щоб впродовж десяти днів творити міжнаціональну та міжконфесійну спільноту, працювати та молитися разом.

"Тема цьогорічного пленеру "Ось Син Твій, Ось Матір Твоя" має для нас подвійне значення. Наші молитви і думки з усіма матерями, які втратили своїх дітей: убитими, викраденими, тими, що перебувають на фронті за сотні кілометрів від дому. Водночас темою пленеру є назва останньої ікони Остапа Лозинського, багаторічного учасника пленерів та їхнього співорганізатора", – розповідають організатори.

Виставка про Маріуполь

Учні Маріупольської художньої школи імені Куїнджі презентували виставку картин про свої мрії у міському Палаці культури ім. Хоткевича.

Маріупольська художня школа імені Куїнджі рік тому відновила свою роботу у Львові. І зараз на виставці можна побачити 55 робіт, які розповідають про мрії вихованців школи.

Показ картин буде доступний до 3 грудня.

Фото: ЯМаріуполь

Виставка естампа студентів Львівської національної академії мистецтв

Національний музей запрошує відвідати виставку естампа студентів Львівської національної академії мистецтв.

Це перша виставка студентських робіт, яка охоплює відрізок у 25 років. Експозиція об'єднує твори близько 200 авторів на різну тематику. Усі роботи виконані у класичних графічних техніках ‒ лінориту, монотипії, техніки "сухої голки". Окрім того, в експозиції будуть представлені й авторські артбуки.

Виставка розгорнулась у головній будівлі НМЛ (просп. Свободи, 20) та триватиме до 7 грудня. 

Виставка "Видозміни"

Персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки триває в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24).

Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.

Побачити картини можна буде до 29 листопада.

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.