Куди піти у Львові 23 – 29 жовтня: 5 років ДРИҐу та Стверджене/Нереалізоване

Цього тижня на львів'ян та гостей міста очікує низка концертів, виставок, кінопоказів, літературних подій, вистав, зустрічей, а також фестивалів і ярмарків

Цей тиждень пропонує львів'янам та гостям міста чимало цікавого. Куди можна піти, розповідає "Еспресо.Захід", афіша щодня доповнюється новими подіями.

Концерти

Концерт Тараса Чубая

У вівторок, 24 жовтня, легендарний Тарас Чубай виступить з великим сольним концертом у Львівській Опері. 

"Потужна акустична енергетика. Неповторні вокал, гітара та харизма Тараса Чубая. А також нове звучання давно відомих хітів. Будемо співати разом десятки хітів які вже давно стали народними", – заохочують організатори.

Зокрема, у програмі пісні Володимира Івасюка "Я піду в далекі гори", "Червона Рута" та інші. Окрім того, на гостей чекають романтичні балади і повстанські пісні. Також співана українська поезія на вірші Грицька Чубая, Олега Лишеги, Івана Малковича, Юрія Андруховича і Костянтина Москальця, серед яких "Ти втретє цього літа зацвітеш", "Золота Трава", "Вона", "Вифлеєм". А ще повстанські пісні "Лента", "Буде нам з тобою що згадати" та інші.

Початок о 19:00. Вартість квитків від 780  до 2880 гривень, придбати їх можна за посиланням.

Симфонічний вечір

У середу, 25 жовтня, Львівський органний зал запрошує на концерт оркестру Beethoven Sinfonietta під керівництвом українсько-японського диригента Тараса Демчишина.

Розпочнеться вечір знаменитим "Adagio для струнних" Самюеля Барбера, написаний композитором у міжвоєнний час у виразно романтичних тенденціях. Центральним твором програми стане виконання "Японської сюїти" українського композитора Ростислава Демчишина. На завершення концерту музиканти звернуться до вічної музики віденського класицизму, а саме, до "Прощальної" Симфонії №45 Йозефа Гайдна. 

Початок о 18:00. 

Старовинна органна музика при свічках

У середу, 25 жовтня, Львівський органний зал запрошує на концерт старовинної органної музики при свічках.

"Відкрийте свої серце і розум для музики. Почуйте її так, як її чули люди століття до нас, на особливому концерті Світлани Позднишевої. У напівтемряві ми зосереджені лише на звуці. Ми відкидаємо все зайве і звільняємося від тони інформації, яка оточує нас щодня. Відчуйте неповторність та особливість моменту, адже цю музику раніше могли почути лише обрані", – закликають організатори.

Початок о 21:00. Вартість квитків від 100 до 200 гривень, придбати їх можна за посиланням.

5 років ДРИҐу

У неділю, 29 жовтня, спільнота ДРИҐ – Традиційні танці та співи у Львові відзначає перший ювілей – 5 років.

"Крім традиційного танцювального вечора за участі музикантів ДРИҐу з нагоди свята до нас завітають прекрасні Стратинські музики", – кажуть організатори.

Капела Стратинських музик була створена скрипалем Миколою Ральком,– учнем самобутнього талановитого сільського музики Миколи Макушака. До складу капели входять Микола Ралько – скрипка , Григорій Москаль – цимбали, Петро Якимів - баян, Катерина Проць – бубон. Всі учасники – мешканці села Стратин, які щоденно виконують звичайну сільську роботу на землі, але в силу свого обдарування і любові до музики не можуть не займатись нею і віддають своєму улюбленому заняттю весь свій вільний час.

Початок о 18:00,а триватиме святкування до 22:00. Вхід 250 гривень. Адреса: Нижній зал в Театрі Ляльок

Література

Творча зустріч "Львівські детективи" з письменником Юрієм Винничуком

У середу, 25 жовтня, у книгарні Є (просп.Свободи, 7) відбудеться творча зустріч "Львівські детективи" із письменником Юрієм Винничуком.

На відвідувачів очікує цікава розмова про ретро-детективи Юрія Винничука "Вілла Деккера", "Агент Лилик" та зовсім нову книгу з цієї серії – "Алмази з Танжера", а також автограф-сесія, можливість придбати книги та поставити свої питання автору.

Початок о 18:30. Вхід вільний.

Зустріч із Тарасом Прохаськом

У четвер, 26 жовтня, Книгарня-кав'ярня Старого Лева (вул. Галицька, 17) запрошує на довгоочікувану зустріч з письменником Тарасом Прохаськом та розмову про його культову книгу "Лексикон таємних знань".

Книжка вийшла друком в оновленому художньому оформленні – за майже 20 років після першої появи у світ. Говорячи про книжку, говоритимуть також і про виклики короткої форми, реактуалізацію класики, віднайдення нових сенсів, читачів, міста та світ, що змінюється.

Модеруватиме розмову літературознавець, публіцист Юрко Прохасько.

Початок о 19:30. Вхід вільний.

Мистецтво

"Врятовані"

У вівторок, 24 жовтня, у Домі Франка відкриється унікальна виставка "Врятовані" з музейних артефактів, що були відреставровані та оцифровані у межах проєкту "FrankoData: відкритий цифровий музей".

Мультитематична експозиція складатиметься з документів, пов’язаних із Франком та його сучасниками, міститиме одиниці, що стосуються вершинних творів Франка та тривалої історії їх інтерпретації – як наукової, так і мистецької. Та найголовніше, що в експозиції більшість одиниць будуть представлені в якісно новому стані збереження.

Початок відкриття о 16:00. Триватиме виставка два тижні.

Виставка "Видозміни"

У п'ятницю, 27 жовтня, відбудеться відкриття персональної виставки "Видозміни" львівської художниці Олени Папки.

Олена Папка упродовж тривалого часу своєю творчістю допомагає українським воїнам, і ця подія ‒ не виключення. Роботи художниці можна буде придбати, а 50% їхньої вартості підуть на потреби ЗСУ.

Відкриття триватиме із 17:00 до 19:00 в Intellias Art Point (вул. Панаса Мирного 24). А переглянути виставку можна буде до 29 листопада.

Виставка "Феномен Марії Примаченко"

В експозиційних залах другого поверху відділу Палацу Потоцьких можна переглянути унікальну виставки "Феномен Марії Примаченко".

"51 твір зі збірки Запорізького обласного художнього музею зберігає пам'ять про Дім. Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом", ‒ розповідають організатори.

Триватиме виставка до 31 грудня 2023 року.

Виставка "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване"

Національний музей у Львові імені А. Шептицького запрошує відвідати вернісаж виставкового проєкту "Іван Самотос: Стверджене/Нереалізоване".

Виставковий проєкт приурочений до 90-річчя від дня народження видатного львівського художника, скульптора, педагога й активного громадського діяча Івана Самотоса (1933–2016).

В експозиції виставки представлені твори та фотодокументи стадій пошукового процесу Івана Самотоса, які розкривають "заховані" від глядача деталі авторського методу і виявляють ціннісні орієнтири митця через його зацікавлення темами національно-патріотичного спектра та через зв’язки з постатями культуротвірного процесу, дотичними до формування Української Державності.

Виставка розгорнулася у холі головної будівлі музею (просп. Свободи, 20), вона триватиме до 5 листопада.