Справа "Львівського арсеналу": апеляція ВАКС скасувала звільнення Лієва з-під варти

Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді про скасування арешту колишньому чиновнику Міністерства оборони України Олександру Лієву. Його підозрюють у розкраданні майже 1,5 млрд грн на закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України

Про це повідомили у Центрі протидії корупції, передає "Еспресо.Захід".

"Апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу слідчого судді Ярослава Шкодіна, якою той змінив запобіжний захід підозрюваному Олександру Лієву з тримання під вартою на особисте зобов'язання. Йдеться про справу "Львівського арсеналу" стосовно ймовірного розкрадання коштів на закупівлі снарядів для ЗСУ", - йдеться у повідомленні.

Як зазначили в ЦПД, на засіданні в апеляції 9 квітня прокурор САП послався на те, що отримав повістку за декілька хвилин до початку засідання і фізично не зміг прибути до суду. Водночас прокурор сказав, що заявив би відвід судді, якби засідання проводилося за його участю.

"Підозрюваного Лієва з СІЗО не змогли доставити, оскільки не було погодження органу досудового розслідування. А під'єднатися по відеозв'язку він не зміг, бо в СІЗО нібито зникло світло. Незважаючи на це, суддя Шкодін вирішив не переносити слухання і розглянув клопотання за відсутності прокурора і без підозрюваного. Ймовірно саме це і стало підставою для скасування ухвали. Колегія суддів апеляції під головуванням судді Чорненької вирішила повернути справу на новий розгляд у першу інстанцію. Однак це не означає, що Лієв повернеться у СІЗО, так як раніше визначений строк тримання під вартою вже завершився", - наголосили в організації.

Крім того, апеляція ВАКС винесла окрему ухвалу і звернулася до Вищої ради правосуддя щодо притягнення судді Шкодіна до дисциплінарної відповідальності.

Застереження: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Що відомо про справу "Львівського арсеналу"

Про те, як Міноборони втратило 2 млрд грн на трьох контрактах про закупівлю боєприпасів, йшлось у розслідуванні журналістів hromadske, опублікованому в листопаді 2023 року. Зокрема, і про контракти з українською компанією "Львівський арсенал" про постачання 100 тис. мінометних мін на суму $37,6 млн

24 січня за інформацією журналістів стало відомо, що хорватська компанія WDG Promet, замішана у згаданому контракті, купила за гроші Міністерства оборони України занедбаний пороховий завод Vitezit у Боснії та Герцеговині.

27 січня стало відомо, що оголосили підозру чиновникам Міноборони та менеджерам "Львівського арсеналу", яких викрили на розкраданні 1,5 млрд грн. У розкраданні підозрюють Лієва та ще чотирьох людей.  

30 січня прокурори просили обрати Лієву запобіжний захід тримання під вартою та заставу в розмірі 268 млн грн. Проте суд відмовив у клопотанні.

5 лютого Лієв публічно пройшов детектор брехні.

А вже 12 лютого апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла його під варту до 8 квітня з правом внесення застави сумою 50 млн грн. 16 березня ексчиновника Міноборони Лієва відпустили з-під варти під власне зобовʼязання.