Коли в музеї не нудно. Кілька локацій зайняти дітей на канікулах

Довгоочікуване всіма школярами літо (а разом з ним і літні канікули), нарешті, ось. Після затяжних онлайн-навчань переважною своєю більшістю геть розбалансовані діти уже офіційно можуть зануритися у бездіяльність та відпочивати.

Хоча, як казав один із засновників жанру авантюрного роману Фенімор Купер, бездіяльність – не відпочинок. А відтак "Еспресо.Захід" пропонує батькам згадати, що Львів – окрім всього іншого - ще й місто музеїв. А ще й тому спроможний наповнити  літні будні коханих чад доброю інтригою та змістом.

"Львів стародавній"

Цей музей, що презентує історичний літопис Львова від ХІІІ до 1772 року, суттєво відрізняється від інших львівських музеїв насамперед тим, що поєднав історичні експонати з інноваційними технологіями. Що це означає? Багатовікова історія мультикультурного міста оживає в захопливому мультимедійному 3D-форматі вперше у Львові. А це звуки, запахи, діарами, сорок фігур історичних персонажів, що виконані за допомогою методу "кібершкіри" – поєднання воску, латексу та силікону і з майже живими очима. Що люблять сучасні діти? Не тільки пізнавати, а й скрізь селфитися. Усі ці фігури (чи то засновник міста Данило Галицький з дружиною та сином Левом, перший війт Львова Бертольд Штехер,  король Казимир ІІІ,  скульптор Іоанн Пінзель чи геніальний українець Юрій Кульчицький, який навчив Європу пити каву, або інші)  – не табу, а цілком доступні скласти товариство на вашому фото. І головне – паралельно діти дізнаються про рідний Львів чимало цікавого. Варте уваги також, що музей пропонує малим відвідувачам цікавий квест  та може провести екскурсію у театральному форматі.  

Адреса: Львів, вул. Краківська, 21.

Телефон для довідок: 097 708 21 21

Підземелля Музею історії релігії

Сам музей історії релігії, до слова, єдиний в Україні і поодинокий у світі, де зібрано матеріали з історії світових релігій. Колекція (а фонди музею налічують понад 50 тисяч одиниць збереження) дуже цікава. Приміром, дітиська ніколи не минають засклений саркофаг, в якому спочивають останки чоловіка та жінки, чиї кістяки лежать "міцно обнявшись". Це парне поховання, якому понад три тисячі років, археологи знайшли на Тернопільщині, і презентує воно Висоцьку культуру. Малих вражає розповідь, що жінка лягла в могилу до чоловіка живою і добровільно, і що через тисячоліття говоримо як про почуття цієї закоханої пари, так і про міцний інститут сім'ї, що існував на цих землях.  Але й чимало інших експонатів дітлахам теж цікаві. А якщо хочеться ще більше загадок та таємничої атмосфери, то підземелля – саме воно: жоден з дітей перед спокусою таке відвідати не встоїть. До речі, підземелля Домініканського монастиря (а саме в колишньому монастирі розташований музей) можна відвідати як самому, так і винайняти задля такої нагоди гіда, який розповість заінтригованим малим відвідувачам купу легенд та бувальщин, що їх ті зможуть переповісти своїм приятелям та друзям.  

Адреса: Львів, площа Музейна, 1

Телефон для довідок: 235 61 00

Національний музей у Львові, зокрема його історичний корпус – "Українське мистецтво ХХ століття" 

До своєї літньої програми відвідин із дітьми Національний музей у Львові варто включити обов'язково. І не тому, що мова про можливість познайомитися з найбільшою і найповнішою в Україні колекцією українського середньовічного сакрального мистецтва ХІІ- ХVІІІ (хоча тому також) і не тільки із нею. А ще й через те, що цей музей часто провадить для дітлахів усілякі майстер-класи (до речі, їх можна цільово замовити),  а ще – готує навчальні програми, під час яких дитина не лише осягає всі тонкощі роботи в музеї, а й може багато чому навчитися, приміром, розрізняти течії у мистецтві. Зокрема, спец по такій науці Історичний корпус НМЛ, де дитячі вишколи упродовж року - уже звична річ. І що цікаво – часто-густо в атмосфері творів українського мистецтва ХХ століття. А атмосфера – часто те, що визначає, хочеться нам десь бути чині. Ну, ви в курсі.

Адреса: Львів, просп. Свободи, 20

Телефон для довідок: 235 88 56

Адреса (істор. корпус НМЛ): Львів, вул. Драгоманова, 42

Телефон для довідок: 261 35 96 

Природознавчий музей

Один із найстаріших та найбагатших за науковими природничими колекціями серед музеїв Європи. Експозиції, які є (за участі музейних працівників зокрема), можуть зняти з батьківських плечей тягар шукати відповіді на купу запитань на кшталт "чому яйця різних птахів мають різне забарвлення?", "з чого плетуть свої гнізда сороки?" (до речі, в експозиції є справжнє сорочине гніздо, сплетене з алюмінієвих дротів), "хто де живе?" та інші. Що побачить у стінах музею ваше чадо? Всіляких тваринок – знаних та незнаних, торкатися до яких, щоправда, не можна: навіть не тому, що можна їх пошкодити, а через те, що оброблені хімією. Але і саме по собі знайомство з флорою та фауною – це цікаво. До слова, основні фонди цього музею містять понад 360 тисяч експонатів.

Адреса: Львів, вул. Театральна, 18

Телефон для довідок 235 69 17

 "D.S. Таємна аптека"

Перший у Львові інтерактивний музей фармації, який розташований у "таємному" підвалі однієї із найдавніших львівських аптек "Під Угорською короною". Нагадаємо, що під час ремонту в цій аптеці 9 років тому знайшли таємний вхід у підвал, у якому виявили давню фармацевтичну лабораторію, що діяла тут наприкінці ХІХ та на поч. ХХ століть. Це приміщення і використовують тепер під музейну експозицію. Тут намагаються обходитися без музейної сухості і водночас дають можливість побачити фармацевтів насамперед як винахідників та інтелектуалів. Нудьгувати дітиська тут точно не будуть. І зрештою, те, що треба, щоби стимулювати дитяче бажання знати.

Адреса: Львів, пл. Соборна, 1

Телефон для довідок: +38 (067) 370-56-98

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.