Колапс у львівській освіті. Після звільнення Довганик піти хочуть і її підлеглі, – Вікторія Христенко

Призначена в.о. Леся Васюта не може керувати управлінням, оскільки очолює відділ освіти Галицького та Франківського районів і має повно своїх прямих обов'язків. 

Проблеми у львівській освіті, які впродовж років накопичувались, як снігова куля, переросли в масштабну кризу. На початку грудня неочікувано звільнилася керівниця міського управління освіти Зоряна Довганик. А тепер звільнитися хочуть деякі її підлеглі, які фактично залишилися без керівника в розпал бюджетного періоду. Про це "Еспресо.Захід" повідомила голова комісії освіти і науки Львівської міської ради Вікторія Христенко ("Голос").

"Після звільнення Зоряни Довганик працівники управління демотивовані. Частина з них хоче звільнитися, з різних причин.  Зоряна Миколаївна була хорошим менеджером, знала кожну школу і кожну проблему в ній. А те, що вона в цьому році не освоїла бюджет на освіту, було зумовлено різними факторами: пізнє голосування в раді, великі борги за минулий рік. Але головне – кошти на освіту не випускали до 10 липня. Що можна було встигнути? Це тендери, проєкти. Люди не будуть безкоштовно працювати. Отже, фактично маємо з проголосованих 258 мільйонів освоєних близько 140. Це дуже сумно". 

За словами Вікторії Христенко, на посаду керівника управління освіти міста, як і на інші важливі посади, має бути організовано прозорий конкурс. Натомість зараз Андрій Садовий призначив на посаду виконувачки обов'язків начальника управління Лесю Васюту, яка є керівником відділу освіти Галицького та Франківського районів. Таке призначення є порушенням законодавства, оскільки Леся Васюта фактично має подвійну відповідальність.

"Пані Леся Васюта не може очолювати управління, оскільки є керівником відділу освіти. Виходить, вона сама собі керівник і сама собі може документи підписувати. Це порушення законодавства. Окрім того, зараз триває бюджетний період і треба підготувати видатки на основні програми до бюджету та пропозиції до бюджету розвитку. Тобто вона має зібрати бюджетні запити як керівник відділу освіти й передати їх самій собі як керівнику управління. Вона намагається бути поміркованою, але для чого ставити людину в такі умови? Що їй зараз робити? Взагалі собі нічого не писати, аби не подумали, що вона зловживає службовим становищем? Чи писати собі все і використовувати службове становище, поки є можливість? Плюс це подвійне навантаження і дуже фізично важко", – додала Вікторія Христенко.

За її словами, комісія освіти особливо пильно стежитиме за бюджетом розвитку на наступний рік. Адже в місті багато проєктів, які розпочали ще кілька років тому, але досі не завершили через брак фінансування.

"Я хочу, аби всі розуміли, що ми не розпочнемо жодного нового об'єкта, обіцяного під час передвиборчої кампанії. Ми будемо завершувати те, що було розпочато. Неможливо дивитися на ті басейни, які п'ятий рік ремонтують. І будівельники за рік з'являються на два місяці на об'єкт, коли гроші дадуть. Поставлять якісь десять метрів плитки і знову йдуть. А місто натомість обіцяє нові масштабні проєкти, на реалізацію яких немає грошей", – каже Вікторія Христенко.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку