Христина Парубій. Якщо біля Федорова замайорить російський триколор, його теж не помітять?

Історична територія без дозволів та погоджень з міською радою, але з раритетними предметами, які дають змогу зануритися в колорит старого міста.

Так, так. Це посадовці львівської мерії так оцінюють роботу стихійного ринку біля пам’ятника першодрукареві Іванові Федорову, де продають комуністичну символіку.

Пригадуєте, як нещодавно на ринку побили учасника бойових дій Ігоря Фльорка? Хлопець попросив торговців прибрати заборонену символіку на ринку, за що отримав "на горіхи" і в додаток справу про "хуліганку".

Ось так, занурився у колорит міста і отримав "статєйку". Тоді й прозвучали питання про законність того, що відбувається на ринку і чому у центрі Львова вільно продають символіку, яка підпадає під Закон про декомунізацію?

Але історія з "атовцем" – лише вершечок айсберга. Бо джерело проблеми криється у стінах Львівської міської ради.

Майже місяць у Ратуші не могли звести кінців з кінцями і розібратися, хто ж відповідає за роботу ринку

Після скандалу, за моїм запитом, мерія майже місяць не могла звести кінців з кінцями і розібратися, хто ж відповідає за роботу ринку, і що мають право продавати біля пам’ятника Федорову. А найголовніше, хто має його перевіряти? І, о Боги, зійшло "осяяння", і львівські посадовці знайшли "правду" у департаменті економічного розвитку Львівської міської ради.

Саме там письмово пояснили, що ринок склався історично і нині функціонує без дозволів та погоджень. Але основне питання, хто має контролювати цю площу і перевіряти, що продають торгові – залишилося без відповіді і під сімома замками.

Додаткових пояснень мерія не надає. Довгі перемовини із пресслужбою були безрезультатними, лиш кінцеве: "Вам все сказали у відповіді на запит, додатково нічого не скажемо".

Довго можна розповідати  про ринок, який склався історично, про раритетне місце і ще всілякі байки про унікальність міста та користь для туристів. Але коли торгують забороненою символікою – це вже не про книжки і не про туристів. Чому на восьмому році війни у нас посеред міста невідомі люди вільно можуть продавати комуністичну символіку? Чому ніхто не контролює те, що "під носом" у міського голови? А якщо там завтра замайорить російський триколор, його теж не помітять?...

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.