Храм дочекався першої літургії. Через пів століття…

Свою першу Святу Службу Божу храм Христового Воскресіння, що у Львові, чекав понад півстоліття. Будівлю почали зводити ще в далекому 1938-му. Тоді там мав постати великий римо-католицький костел. Будову перервала війна.

Історію Храму Христового Воскресіння розповіли журналісти програми "Вечір з Миколою Княжицьким", – повідомляє "Еспресо.Захід".

 

У часи війни у приміщенні церкви німці перетримували  військовополонених. Коли ж у сорок четвертому до Львова прийшли комуністи, або як тут кажуть, "другі совєти", то тримали у святині коней, потім розмістили склади, врешті передали під спорткомплекс.

Недобудований храм пережив дві пожежі, залишився без склепіння, даху, підлоги та вікон. І лише після відновлення незалежності його передали греко-католицькій громаді. Ця парафія постала в часі виходу греко-католицької церкви з підпілля.

Повноцінне християнське життя повернулося в храм у 1994 році. А разом з ним і соціальне служіння: слово Боже потрібно щоденно підкріплювати прикладом. Вже тринадцять років тут працює благодійна кухня, яка щодня роздає обіди найнужденнішим. 

Пані Любомира Довга працює тут від самого початку. В греко-католицькій вірі вона зростала з самого дитинства. Після приходу комуністів її набожну родину переслідували. 

"Я мала щастя належати до підпільної церкви, тому що мій батько священник, і я виховувалася в оточенні монахинь, Отців Василіян", − розповідає пані Любомира.

Тепер вона сама є прикладом для молодшого покоління віри та самозречення. Цього вчать і в катехитичній школі при храмі. Найменшим учням школи по два роки. Однак крім релігійного виховання, дбають і про саморозвиток дитини. При школі працює Центр Родини, в якому функціонують шахова та математична студії, танцювальний гурток. Дітей навчають образотворчого мистецтва та грі на музичних інструментах. Кожне заняття починається з молитви, проте на гуртки ходять діти різного віросповідання, серед вихованців є і мусульмани.

Також при парафії існує дошкільний центр “Добрий старт”. Це такий міні-садочок для діток від трьох до шести років. Тут з ними бавляться, годують, вкладають на денний сон і при цьому всьому навчають Божого слова.

Ще один особливий проєкт парафії – це дитячі літні табори. Базу відпочинку побудували в селі Лібухово, що на Львівщині. Щороку там проводять по три табірні зміни. За літо тут встигають відпочити понад три сотні дітей.  Цьогоріч табір розпочне роботу з середини липня. 

"Ми забираємо молодих людей чи дітей від батьків, з дуже гарного, комфортного життя, хоч там дуже гарні умови є, але забираємо їх від батьків. І намагаємося, окрім того, щоб дати їм відпочинок і провести цікаву розважальну програму, їх зблизити з Господом Богом", - ділиться отець Сергій Швагла, настоятель храму Христового Воскресіння УГКЦ.

Парафіяни планують доповнити церковну соціальну інфраструктуру − збираються відкрити будинок для літніх людей − для тих, хто чи не найбільш уражений в наш час.

Минулого року місто вже передало на баланс парафії закинуте сусіднє приміщення. Там і буде цей особливий заклад.  Однак для втілення проєкту потрібні значні кошти, тож поки робота стоїть, громада шукає мецената. Зазвичай усі соціальні ініціативи парафія фінансує своїм коштом.

Отець Сергій про будинок для літніх людей розповідає: "Маємо вже такий невеличкий попередній проєкт приблизно на 50 осіб. Ми б хотіли поселити людей за інтересами, створити простір, де люди літні люди б могли вести повноцінний спосіб життя.  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.