Хотіла подрібнити кукурудзу: у Львові медики врятували руку жінки, яка потрапила у січкарню

Руку пані Галини перемолола січкарня, коли вона хотіла порізати листя кукурудзи. Медикам врятувалося реабілітувати кінцівку

Про це розповіли у Першому об'єднанні Львова, передає "Еспресо.Захід".

Галина Горбач з Рогатина, що в Івано-Франківській області. 59-річна жінка хазяйнує вдома сама, адже всі чоловіки з її родини на фронті. Минулої зими Галина хотіла подрібнити листя кукурудзи в січкарні й незчулась, як пристрій захопив руку жінки та, фактично, перемолов руку та пальці.

Жінка пояснює, що в той момент дуже поспішала через вимкнення світла, хотіла швидко нагодувати худобу й робила все похапцем, через це й стався нещасний випадок. Медики оперативно доставили жінку до Львова – у Лікарню Святого Луки, на базі якої діє відділення хірургії кисті.

Шанси врятувати руку були мінімальними – гвинт захопив рукавичку, протяг долоню жінки крізь ножі й фактично перемолов пальці та кисть. Пані Галина отримала кілька переломів, дефекти кісткової та м'яких тканин, а також пошкоджені сухожилля, артерії та м’язи. Рятувати руку треба було негайно, тому лікарі зафіксували кістки металевими конструкціями, зшили сухожилля, нерви та артерію, провели пластику м’яких тканин та шкіри. На хірургічне втручання лікарі витратили близько 4 годин.

Однак на цьому проблеми не закінчилися. Після операції рана довго гоїлась, а шкіра на руці почала відмирати. Спеціалісти провели ще одне втручання, під час якого пересадили на цю ділянку шкіру зі стегна пацієнтки. Все минуло успішно. Пізніше рана загоїлась, переломи зрослися, також почала повертатися чутливість. 

Сьогодні, за 9 місяців після травми, стан Галини значно покращився. Пенсіонерка може не тільки краще рухати рукою, а й вишивати. Жінка вже встигла виготовити гердан для себе та вишити сорочку для своєї доньки. 

"Я весь час тримала себе в руках та не пролила жодної сльозинки. Але, коли вперше зняли бинт, я заплакала. Я не вірила, що руку можна буде врятувати. Січкарня просто таки перемолола її. Результатом роботи хірургів я більш ніж задоволена, бо зараз можу знову вправлятися в побуті та займатися своєю улюбленою справою — вишивкою", – розповідає пані Галина.