Хороший конвектор: 5 моментів, на які варто звернути увагу

Пошановувачі елегантних інтер'єрів часто вибирають як додаткове джерело тепла конвектор. Він легкий, плоский, стильний і не займає багато місця. Крім того, не спалює кисень та швидко нагріває кімнату.

Але щоб конвектор був енергоефективним, потрібно врахувати багато характеристик. На які моменти слід звернути увагу перед покупкою?

Елемент нагріву

У конвекторах застосовуються три види нагрівачів:

  1. ТЕНи. Найпоширеніші, оскільки невибагливі та довговічні. Забезпечують хорошу передачу тепла, а завдяки вологозахисту конвектори з ТЕНами можна встановлювати у ванній кімнаті. Серед недоліків – характерний тріск під час роботи, що виникає внаслідок теплового розширення металевих деталей.
  2. Голчасті. Відрізняються миттєвим нагріванням та остиганням. Але підходять виключно для сухих приміщень, оскільки ізоляція не передбачає надійного захисту від вологи.
  3. Монолітні. Сучасні блоки, які рівномірно розігріваються та повністю беруть участь у процесі теплообміну. Конвектори з такими нагрівальними елементами найдорожчі, але працюють тихо та ефективно.

Потужність

Потрібно знати, що 1 кВт розрахований на обігрів кімнати площею не більше 12 кв. м (за умови стандартної висоти стін). Якщо поєднувати обігрівач із центральним опаленням, тоді цієї потужності вистачить на площу 20-25 кв. м.

Слід враховувати, що додаткового обігріву вимагають приміщення:

Розмір та форма

Вибір широкий: від мініатюрних моделей завдовжки не більше 15 см до габаритних приладів. Як правило, чим більше обігрівач, тим він потужніший.

Важлива й конфігурація. Сучасні виробники не обмежуються стандартними прямокутними моделями. Можна знайти круглі, овальні варіанти, а також конвектори з округленими кутами. Вони ідеально підійдуть для приміщень де є діти.

Способи монтажу

За цим параметром конвектори поділяються на мобільні та стаціонарні. Перші мають колеса для зручного переміщення. Другі можуть бути:

  1. Вбудовані. Монтуються в стіни, а деякі моделі призначені для реалізації системи «тепла підлога». Встановленням їх мають займатися досвідчені фахівці.
  2. Підвісні. Фіксуються на стінах за допомогою кронштейнів.

Існують й універсальні пристрої, які можна встановлювати на підлозі або розміщувати на вертикальних поверхнях.

Управління та додаткові функції

Бажано, щоб електроконвектор був оснащений регулятором потужності, що дозволить контролювати ступінь обігріву, і тим самим зменшить витрати електрики.

Просунуті пристрої мають програмувальні блоки, щоб підвищувати або знижувати температуру в заданий час. Коштують вони дорожче, проте дозволяють досягти оптимального клімату. Якщо модель оснащена пультом керування, контролювати роботу можна віддалено.

Щодо додаткових функцій, корисними будуть датчик температури та перекидання, таймер, дисплей. Не варто поспішати, купуючи конвектор. Перегляньте доступні пропозиції, порівняйте характеристики та підберіть оптимальний варіант для себе. Тільки усвідомлена покупка забезпечить максимум тепла за невеликих витрат.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.