
На Хмельниччині хочуть висадити 160 тис. рослин для очищення ґрунтів у Теофіполі
У Хмельницькій обласній військовій адміністрації презентували проєкт "Фіторемедіація для відновлення ґрунтів та збереження біорізноманіття Теофіполя"
Про це повідомили у Хмельницькій ОВА, передає "Еспресо.Захід".
Ініціатива реалізується за підтримки Посольства Республіки Словенія в Україні та програми Slovenia Aid & Partnerships у партнерстві з Хмельницькою ОВА. Загальна вартість проєкту — 55 тисяч євро, з яких 50 тисяч становить грант від словенської сторони, ще 5 тисяч — співфінансування з боку Теофіпольської громади.
Мета проєкту — природне очищення забруднених територій біля очисних споруд у Теофіполі шляхом висадки енергетичної культури міскантусу. На площі 8 гектарів планують висадити близько 160 тисяч саджанців. Окрім екологічного ефекту, громада зможе використовувати біомасу для виробництва паливних гранул — як альтернативу традиційним джерелам енергії.
Презентацію проєкту відвідали начальник ОВА Сергій Тюрін, директорка Агенції регіонального розвитку Хмельниччини Катерина Савчук, голова Теофіпольської громади Михайло Тененев, керівник проєкту і голова ГО «Хмельницький енергетичний кластер» Степан Кушнір та директор Теофіпольського професійного аграрно-промислового ліцею Павло Гладищук.
"Щиро дякую Республіці Словенія та Надзвичайному і Повноважному Послу Матеї Превольшек за системну допомогу у розвитку інфраструктури області. Теофіпольська громада демонструє приклад, як поєднати турботу про довкілля, енергонезалежність і сталий розвиток", — наголосив очільник ОВА Сергій Тюрін.
Освітній компонент і науковий підхід
Окрім екологічної мети, проєкт має й освітню складову. Учні Теофіпольського професійного аграрно-промислового ліцею долучаться до висадки рослин і вивчатимуть особливості використання енергетичних культур. Заплановано створення спеціального навчального курсу та проведення серії семінарів.
За словами Степана Кушніра, перед початком висадки було проведено аналізи ґрунтів і води, а в подальшому на території створять біоплато з фіторослинами для очищення стічних вод.
Учасники заходу наголосили на важливості стратегічного підходу до екологічних ініціатив — із поєднанням науки, освіти, енергетики та економіки.
Завершення висадки міскантусу планується восени 2025 року.
- На Івано-Франківщині родичі загиблих героїв висадили Діброву пам'яті
- Актуальне
- Важливе



