"Хлопці отримали землі законно, їх неодноразово перевіряли", – Олександр Поронюк про ділянки для АТОвців у Брюховичах

На гектари претендують хлопці, які пішли воювати у першій та другій хвилі мобілізації.

Журналістка "Еспресо.Захід" спробувала з’ясувати, хто претендує на землі у Брюховичах і що може з’явитися на цьому місці в майбутньому.

Днями до львівських міських депутатів надійшов проєкт ухвали про виділення дачному кооперативу "Патріот-1" двох земельних ділянок площею 5,1 та 0,2 га на вулиці Замарстинівській. Йдеться про територію колишнього військового містечка №230, зруйновані будівлі якого активно заростають.

Історія з ділянками для учасників АТО тягнеться ще з 2017 року. Тоді голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка виділив для них 143 земельні ділянки, а 2019 року – ще 19. Як зазначено в інформаційній записці до проєкту ухвали, на вулиці Замарстинівській у власності членів ОК "Дачний кооператив "Патріот-1", учасників Операції об’єднаних сил є 162 земельні ділянки для дачного будівництва. На підставі звернення ОК "Дачний кооператив "Патріот-1" від 15.06.2021 місцевим депутатам пропонують затвердити проєкт землеустрою щодо відведення земельних ділянок і надати земельні ділянки площею 5,1046 га, 0,2406 га на вулиці Замарстинівській для облаштування захисних смуг, доріг, проїздів, будівель і споруд загального користування. Відтак землі військові просять в оренду і готові за неї платити 942 тисячі в рік.

У мерії відреагували на прохання військових. Заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач впевнений, що ці п’ять гектарів, які просять "атовці", насправді забудують. Про це чиновник написав на своїй сторінці у мережі фейсбук.

"То ліс чи самосів, який не шкода вирубати, щоб забудувати житлом? Поїхав у Брюховицький ліс, подивився на ділянку, яка вже стала скандальною. Що скажу – ці п’ять гектарів, які просять під проїзди (а фактично під забудову!), мало нагадують територію колишньої військової частини. Це суцільний ліс. Там навіть стежок мало. І щоб будувати тут будь-що – дачі, багатоквартирне житло чи проїзди – ліс треба нещадно вирубати.

Чи готове на це місто? Чи потрібно це громаді? Особисто я вважаю, що ні.

А земля, зауважте, власне належить львівській громаді, земля є комунальною.

На хвильку – додайте до цих п’яти гектарів ще 15 гектарів, які віддала обласна адміністрація під дачі ще раніше. І уявіть, яку залисину на мапі Брюховицького лісу ми отримаємо. Наразі департамент містобудування з’ясовує всі моменти, я ж як обласний депутат звернусь із депутатським запитом і витребую всі документи про те, як, на яких підставах і за яких умов роздавалось майно колишньої військової частини. Триматиму вас у курсі справи".

Утім, як запевняють військові, хлопці отримали земельні ділянки законно. Добре пам’ятає період видачі ділянок учасник бойових дій, полковник запасу Олександр Поронюк. За його словами, Львівщина була однією з перших областей, де учасникам бойових дій почали виділяти законні гектари. Ба більше, військових, котрі претендують на земельні ділянки, ретельно та неодноразово перевіряли.

"На ці ділянки претендують військовослужбовці першої та другої хвилі мобілізації, – каже Олександр Поронюк. – Я чимало з них знаю. Держава гарантує їм земельні ділянки й повинна виконувати свої зобов’язання за те, що хлопці не побоялися, не втекли, а поїхали захищати українські кордони. А на виділених ділянках вони можуть робити, що хочуть, це їхнє право. Якщо є якісь сумніви – цим має займатися прокуратура. Серед власників земель є хлопці, котрі служили у 24-й бригаді, 80-й бригаді".

Журналісти "Еспресо.Захід" продовжують стежити за ситуацією навколо ділянок у Брюховичах.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.