Кашель – не завжди просто кашель: львівські лікарі врятували 3-річну дитину з пухлиною середостіння

Хлопчик уже вдома.

З лютого цього року батьки помітили у свого майже трирічного синочка кашель, задишку і осиплість голосу. Сімейний лікар родини почув дистанційні хрипи, зробив ренгтен і побачив… утворення у правій легені. Хлопчика терміново скерували в Інститут раку до Києва. Але батьки вирішили приїхати до львівського "Охматдиту". Тут дообстежили малюка і зрозуміли, що злоякісного процесу немає. Після консультації з онкологом хлопчику видали пухлину і він одужав. Про це інформує "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Хлопчику було 2 рочки і 8 місяців – пухлина. Усе починалося усе з банального кашлю.

"Щоб зрозуміти, що відбувається, ми зробили КТ і аналіз крові на онкомаркери. Аналіз показав, що злоякісного процесу немає. Після консультації з онкологом ми зрозуміли, що можемо братися за цей випадок", – розповів "Еспресо.Захід" торакальний хірург "Охматдиту" Олександр Колодій.

Хлопчика прооперували, але лікарі вирішили застосувати ощадні технології.

"Операція почалася з діагностичної торакоскопії, тобто ми завели камеру у плевральну порожнину і оглянули грудну стінку, плевральну порожнину і легеню. Так вдалося зрозуміти, що пухлина не дотична до легені, а розташовується у задньому межистінні. Вона стискала трахею і правий головний бронх, зміщуючи органи межистіння. От звідки у хлопчика задишка, осиплість голосу. Ми спробували видалити пухлину, але це технічно було неможливо, бо вона була припаяна до грудної стінки. Тому ми перейшли на відкриту торакотомію, тобто пішли через розріз грудної клітки, але використали  менш травматичний спосіб – відеоастистуючу торакотомію: через невеличкий розріз грудної клітки маніпулювали інструментами, а з іншого боку підсвічували собі камерою", – пояснює Олександр Колодій.

Пухлину вдалося повністю видалити. Гістологія підтвердила: у малюка була гангліоневрома – доброякісне утворення. Такі пухлини дуже рідко трапляються. За три роки це друга дитина з таким діагнозом у цій лікарні.

Фото: "Охматдит"

У малюка все добре, після операції йому не треба лікування. Він поїхав додому і забув про кашель.

Операційна команда – хірурги Андрій Дворакевич, торакальні хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів, Олександр Колодій, анестезіолог – Віра Приймакова, операційна медсестра – Люба Горак.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.