In memoriam. Хто назавжди залишився у 2021-му

Люди йдуть у засвіти та залишають про себе пам’ять. І доки вона житиме у серцях близьких і друзів – доти вони будуть з нами.

"Еспресо.Захід" згадує напередодні Нового року знакових осіб, які назавжди залишились у 2021. Спогади про них розміщені у хронологічному порядку, в залежності від дати смерті.

Василь Пісний

Ексначальник МВС у Львівській області помер 28 січня на 58-му році життя.

Василь Пісний тривалий час перебував у важкому стані в лікарні через ускладнення Covid-19. У листопаді 2020 року деякі місцеві ЗМІ навіть помилково повідомили про його смерть, однак інформація виявилася неправдивою.

Василь Пісний у 2010 році став депутатом Львівської обласної ради, де обіймав посаду першого заступника голови. У 2014 році очолював Департамент по боротьбі з економічною злочинністю МВС України. У 2015 році призначений на посаду заступника начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Сергій Проскурня

Видатний український режисер та продюсер помер 2 лютого. Йому було всього 64 роки.

Сергій Проскурня був співавтором низки значних мистецьких проектів, організовував та продюсував концерти, вистави, фестивалі, зокрема й першу "Червону руту". Поставив вистави "Крайслер Імперіал"у Львівській опері під час фестивалю "Вивих", привозив "Грандів мистецтва у Львівській опері" тощо. Починаючи з 2015 року Проскурня режисерував святкові концерти до Дня незалежності України.

Олена Пасевич

Депутатка Львівської міської ради та волонтерка померла 26 березня на 42-му році життя. За попередніми висновками, причиною смерті став обрив тромба. Поховали Олену Пасевич на Личаківському цвинтарі.

Волонтерка, займалася захистом інтересів учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей. Цим же опікувалася і як депутатка ЛМР, куди обиралася двічі поспіль.

Чоловік Олени Пасевич загинув на фронті у 2014 році, прикривши собою товаришів під час обстрілу градами. Сиротами залишилися п'ятирічна донька Марійка та син Сергій.

Вікторія Ковальчук

4 квітня, внаслідок ускладнень від коронавірусу, не стало відомої львівської художниці, ілюстратори та дизайнерки. Вікторії Ковальчук.

Вікторія Ковальчук проілюструвала майже 200 книжок, із них 30 – дитячі. Вона також член Національної спілки художників України, лауреат Державної премії ім. Лесі Українки та Літературної премії ім. Олени Пчілки, дипломант республіканських і всесоюзних конкурсів "Мистецтво книги", міжнародних художніх виставок.

Борис Мірус

13 квітня на 93-му році життя в лікарні від ускладнень від коронавірусу зупинилося серце Бориса Міруса. Народний артист України, актор театру імені М. Заньковецької вперше вийшов на заньківчанську сцену у 1948-му році.

У віці 21 року (у червні 1949) був заарештований та звинувачений у націоналізмі та підготовці замаху на Микиту Хрущова, у висновку слідства (що тривало близько року) отримав 10 років виправно-трудових таборів. Ув’язнення відбував у Воркуті.

До рідного театру повернувся у 1957-му. Більшість зі створеного ним є нині надбанням українського сценічного мистецтва. Знімався в кіно.

Ігор Мосєсов

13 квітня після важкої хвороби помер "головний меломан Львова", відомий радіоведучий Ігор Мосєсов.

Попередньою причиною смерті 68-річного музикознавця стала хвороба серця. Він майже 30 років працював ведучим програм "Jazz Pro" і "Музика з шухлядок і не тільки" на радіо "Львівська Хвиля".

Михайло Дутчак

19 травня не стало багаторічного головного диригента Львівської національної опери, народного артиста України Михайла Дутчака.

Працював у Львівському театрі опери та балету з 1976 року. У 1978 після закінчення Львівської державної консерваторії ім. Миколи Лисенка (факультет диригування), отримав посаду диригента. Головним диригентом Опери був з 2001 по 2019 рік.

Орест Косар

Відомий художник та організатор мистецького життя помер у лікарні, куди потрапив 2 липня після побиття у власному під’їзді.

28 грудня прокуратура Львівської області повідомила, що до суду скерували обвинувальний акт на 35-річного злочинця, якого обвинувачують у побитті 66-річного художника.

Орест Косар – знаний львівський художник, один з ініціаторів відомих мистецьких пленерів "Золота Підкова" у Золочеві та "Максим" у Славському.

Лев Підлісецький

Помер 10 серпня на 44-му році життя. Причиною смерті стала онкологія, з якою він боровся тривалий час.

Лев Підлісецький - український політик, підприємець. Народний депутат України 8-го скликання, член парламентської фракції "Об'єднання "Самопоміч". Член наглядової ради "Укренерго". У 2009 році створив екскурсійні тури на "Чудо-бусі". Був ініціатором створення та президентом Львівського туристичного альянсу у 2013 році.

Ігор Ожиївський

У ніч на 6 жовтня відійшов у вічність відомий львівський громадський та релігійний діяч Ігор Ожиївський. Відомо, що причиною його смерті став серцевий напад.

Ігорю Ожиївському було 63 роки. У різні роки він працював керівником відділу зовнішніх справ курії Львівської Архієпархії УГКЦ, був близьким помічником глави УГКЦ митрополита Любомира Гузара, брав активну участь у підготовці візиту Папи Римського Івана Павла ІІ до Львова у 2001 році. Він також очолював управління з питань внутрішньої політики ЛОДА, працював заступником директора музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького".

Поховали Ігоря Ожиївського на Янівському цвинтарі.

Місько Барбара

11 жовтня, на 50-му році життя раптово помер відомий львівський музикант, засновник і вокаліст гурту "Мертвий Півень" Михайло Барбара. За попередніми даними, причиною смерті стала зупинка серця. Поховали артиста у Харкові, де він жив і працював останні декілька років.

Михайло Барбара був співзасновником гурту "Мертвий півень", що виник у Львові у 1989 році. Однією з найупізнаваніших рис гурту стали пісні на вірші відомих українських поетів. За 30 років існування гурту через нього пройшло близько 20 музикантів. Місько Барбара також паралельно грав у харківському театрі "Арабески".

Мирослав Откович

Народного художника та заслуженого діяча мистецтв України, відомого реставратора та художника-аквареліста не стало 26 жовтня. Знаний митець помер на 75-му році життя після тривалої важкої хвороби.

Мирослав Откович увійшов в історію української культури передовсім як ініціатор організації професійної реставраційної освіти у Львові, багатолітній очільник Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України. Окрім захопленням українською іконою, мав і інші мистецькі вподобання. Він багато малював – пейзажі, натюрморти, різні композиції, портрети – охоче поєднуючи техніки акварелі та темпери.

Любомира Мандзій

27 листопада на 48 році життя відійшла у вічність заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій. Останні півтора року вона боролася з важкою хворобою.

Любомира Мандзій у 2016-2019 була директором департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації. У липні 2019 року перемогла у конкурсі на посаду начальника управління Державної служби якості освіти у Львівській області. 11 вересня цього ж року призначена на посаду заступника Міністра освіти і науки України.

Ольга Ільків

Зв’язкова головнокомандувача УПА Романа Шухевича Ольга Ільків померла 6 грудня на 102 році життя. Багаторічна політв'язень, 14 років провела в радянських тюрмах.

У 2008 році нагороджена Орденом княгині Ольги III ступеня. Членкиня Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби.

Її похоронили у Львові на Полі почесних поховань Меморіалу воїнів УПА.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.