Імітація "бурхливої діяльності", – експерт про штрафи перевізникам Львова

Управління транспорту Львова порушує закони і на його штрафи перевізники майже не реагують.

Про це заявив у коментарі "Еспресо.Захід" експерт з теми транспорту, голова ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига. Мовляв, що акти щодо порушень у роботі громадського транспорту міста є абсурдними, оскільки "управління міняє правила гри під час самої гри, і само порушує закони". 

Читайте також: У Львові приватні перевізники найбільш "нечемні". Управління транспорту показало статистику порушень

"Законодавець говорить наступне: без проведення конкурсу можна корегувати графік руху громадського транспорту на 10 хвилин. А управління транспорту корегує кількість транспортних засобів, тим самим кардинально корегуючи графік руху більше, ніж на 10 хвилин. А це є грубе порушення законодавства. Має бути стала кількість транспортних засобів. Як можна когось карати, шукати крайніх, коли самі порушуємо закон? Тому правоохоронців мали би зайнятися цим питанням", – каже Товстига.

Читайте також: Чому насправді львів’яни почали більше ходити пішки, ніж їздити маршрутками

Також експерт говорить про вибірковість складених актів. Адже, для прикладу, на АТП-1 складено лише три протоколи, хоча фактично його можна оштрафувати на декілька мільйонів.

"Безперечно, до приватних перевізників більше питань. У нас чи не половина маршрутів не курсують, як слід, з належною кількістю транспортних засобів. Однак і про АТП-1 не слід забувати. Бо, якщо бути послідовним, то, для прикладу, за відсутність маршруту 4А, повинен бути штраф розміром 1700 грн щодня. Він вже понад рік не їздить. А за рік по 1700 грн щодня штраф мав би становити 500-600 тис. грн. Однак управління про це не говорить. В управлінні транспорту є свої і чужі, з тими дружимо, з тими ні, це все створює повний бардак", – наголошує Товстига.

Читайте також: У Львові піднімають ціну за проїзд без пояснення, так може стати і 30 грн, – Товстига

Святослав Товстига відзначив, що акти про порушення роботи громадського транспорту були розроблені при громадській раді і вони зобов’язали управління транспорту зробити їх обов’язковими. Однак фактично, виконанням цих актів ніхто не цікавиться. Адже ніхто не говорить, скільки грошей поступило у бюджет міста, скільки актів було оскаржено і так далі.

"Тому це стало маніпулятивною справою, просто інформаційним вкидом "бурхливої діяльності" управління. А за фактом маємо хаотичне управління транспортом міста, коли правила гри міняють під час гри", – підсумовує експерт.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.