Головний медик Львівщини про спалах COVID-19 після свят: "Це може трапитися"

Водночас Орест Чемерис наголосив, що сценарій розвитку подій залежатиме від відповідальності людей. Він закликав жителів Львівщини святкувати Великдень з дотриманням "усіх правил і вимог карантину", що дозволить "уникнути значного спалаху у післясвятковий період".

Під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА зазначив, що "епідеміологічна ситуація в області дещо стабілізувалася, проте й надалі залишається далекою від ідеалу". "Точно не є такою, яка би дозволяла кожному з нас почуватися спокійно і думати про те, що коронавірус від нас відступає", - наголосив чиновник.

Три ключові показники, визначені відповідною Постановою Кабінету Міністрів,  дозволили області вийти з "червоного" рівня епіднебезпеки і починаючи з 00.00 26 квітня перейти у "жовту" зоні. Зокрема за станом на ранок вівторка, 27 квітня показник виявлених випадків становить 19 (при граничному значенні у 20). "Ще у суботу цей показник був 20,5", - нагадав Орест Чемерис. По кількості госпіталізованих на 100 тисяч населення при граничному значенні у 60 цей показник на Львівщині становить близько 44. Показник завантаженості ліжок із киснем при граничному значенні 65 - 58,6. "Як бачимо, ці показники є нижчими від граничних, проте вони ще не є на такому рівні, аби можна було повністю забути про карантин", - підкреслив медик.

Він повідомив, що у лікарнях, відведених під COVID-19, перебуває 2475 пацієнтів, з них 196 – у реанімаційних відділеннях (52 – на апаратах штучної вентиляції легень). В обласній інфекційній лікарні - 171 хворий, у Центрі легеневого здоров'я – близько 190, у госпіталі у Винниках – 244, у лікарні швидкої медичної допомоги – 365. Традиційно найбільш завантаженими медзакладами у районах залишаються Новояворівська районна (151 хворий) і Стрийська міська (148) лікарні. Понад 80-90% осіб, як перебувають у стаціонарах Львівщини є кисневозалежними. Їх стан медики оцінюють як важкий.

За станом на 27 квітня ліжкова мережа для лікування пацієнтів із коронавірусом у Львівській області становить 4775 ліжок, з яких 4300 (90%) – забезпечені киснем. Директор департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА нагадав, що Міністерство охорони здоров'я поставило вимогою перед кожною областю забронювати 50% наявної ліжкової мережі під хворих з COVID-19. У Львівській області це – трохи більше 5000 ліжок. "Ми почали розгортати такі ліжка тоді, коли це було найбільше потрібно", - зазначив Орест Чемерис і нагадав, що це відбулося 25 березня, коли Львівщина увійшла у "червону" зону: "Тоді кількість госпіталізованих у нас щоденно зростала у середньому від 150 до 200 пацієнтів".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.