"Головне – повернути глядача в українське кіно", – Ірма Вітовська

Ірма Вітовська зазначає, що за останні роки українське кіно розвивається швидкими темпами й можемо конкурувати за кордоном. Проте до 2014 у цій галузі була депресія.

Про це акторка Ірма Вітовська розповіла на пресконференції міжнародного кінофестивалю "Корона Карпат", повідомляє "Еспресо.Захід".

Ірма Вітовська була однією з членкинь журі на міжнародному кінофестивалі "Корона Карпат" у Трускавці, де обрали найкращі стрічки серед повнометражних та короткометражних стрічок і окремо оцінили дипломні роботи молодих режисерів. Акторка зазначає, що спостерігає, як Україна росте у кіно. Оскільки після Революції Гідності з'явилося безліч картин не лише в прокаті, а й у конкурсах.

"Ми тепер змагаємось з позаминулими своїми перемогами, з минулими. Ми ростемо й відкриваємо різні жанри. Купу років не було багато запиту на кіно. Тому куди мали писати молоді люди? У стіл? Скажімо чесно, що кіно було в дефіциті, було розкішшю. Зараз бачимо, наскільки приходить нове й окрилює старше покоління. Як нарешті виходить з капсули середнє покоління, наприклад моє. У мене кіно з 1998-го до 2015 асоціювалося лише з Лесем Янчуком. А скільки втратили потенціалу? Згадаймо Віталія Лінецького, який згорів від тієї депресії. Романюк Олег, який розумів амплітуду свого таланту, але вважав, що не потрібен країні. І це я згадую тільки своїх колег, а скільки режисерів, операторів. Це все депресія, стрес", – сказала Вітовська.



Акторка також каже, що їй щоразу важче оцінювати українське кіно, бо якщо раніше вона вибирала, чи ставити 10 балів або 5, то зараз важко визначити, чи 9,8 чи 9,7: "Розумієте, яка мала дистанція? Чесно кажучи, бажаю всім журі, які оцінюватимуть фільми надалі бути в такій паніці. Молоді митці застосовують цікаві повороти, вибирають класні теми й провокації, і я за те, щоб не зупинявся процес. Зараз від карантину не лише наша креативна індустрія страждає, але цей час мине. Набудемо колективний імунітет. Хай не зупиняється ця історія".

Читайте також: "Ще 2010 року для кінофестивалю "Корона Карпат" не могли знайти й однієї української стрічки, а 2019-го їх було майже 60", – Олег Карпин

Важливо, на думку Ірми Вітовської, не треба протиставляти, як сказав Спілберг, кіно та атракціони. І одне, й інше потрібне для глядача. Потрібне й для того, щоб ми розширювали український інформаційний простір та виходили з дезорієнтації російським контентом.

"Говоримо про високе кіно, але, даруйте, потрібне й сміття. Даруйте, але українське сміття. Я теж була підлітком і любила речі, яких зараз нізащо б не дивилася. Потрібне й серйозне кіно, яке представляє країну й має змінювати глядача. Не можна їх порівнювати й підігрувати таким провокативним темам, які виринають в інформаційному потоці, бо це нікому не вигідно. Пропонуйте людям, крім розважального, дивитися кіно, яке змінює, розширює фантазію, асоціативний ряд. Головне – повернути глядача в кіно. Говорити з кіно, як з хворим біля ліжка, погано. Ми не скрізь найкращі, але щороку у нас все більша кількість якісніших картин. Не можу натішитися. Не знаю, яка країна так готова боротися. Закордоном розуміють, що Україна знімає кіно. І не таке в Росії, не як в Польщі, а щось дуже цікаве, з особливим характером", – підсумувала Вітовська.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.