Головне - переозброєння: військовий експерт прокоментував ініціативи щодо збільшення чисельності ЗСУ

Полковник ЗСУ і військовий журналіст Тарас Грень прокоментував законодавчі ініціативи президента України стосовно збільшення чисельності армії.

Це питання нині є не настільки гострим, як, скажімо, переозброєння, - розповів для Еспресо.Захід Тарас Грень.

"Найперше - потрібно мати економічний баланс: визначити, яку чисельність армії держава може витримати на своїх плечах. Кожен військовослужбовець - для прикладу, я чи будь-хто інший з солдатів, – крім безпеки і оборони держави, не виробляє нічого. Тобто це - здоровий чоловік чи жінка, якого забрали з виробництва чи бізнесу, із заводу чи села, забрали звідтіля, де є податок на додану вартість, за рахунок якого жила держава. І ця людина змушена бути на утриманні платників податків чи утриманні родичів. 

Я гадаю, наша основна проблема - переозброєння. Ми ще й досі їздимо на радянських "уазиках". Деякі з них, зауважу - мої ровесники. Маємо сучасний український завод "КрАЗ", але досі у більшості випадків користуємось ГАЗ-66 чи "ЗІЛами". 

На думку Греня, зараз краще для армії мати більше нової зброї, можливостей для тактичної підготовки і навчання, підвищення соціального забезпечення військовослужбовців, перевести його в реальну площину. Адже це не обов'язково може йтися саме про гроші.

"Є багато речей в країнах НАТО, які не обов'язково вимірюються грошима. Коли людина, відслужила чи служить, у неї є пільговий вступ на навчання в якомусь престижному університеті, за яке оплатила вже держава. Або повністю субсидоване право на купівлю житла в певному грошовому обсязі".

Разом з тим, військовий вважає, що розраховувати чисельність ЗСУ потрібно на стратегічному рівні - розуміючи всі загрози, які в нас існують, в тому числі, й нові, які можуть бути пов’язаними з Білоруссю. І додає: цілком усвідомлює, що за одним махом взяти і повністю переозброїтись неможливо. Однак війна триває вже 7 років.

"Ми мали би знайти на це можливості і кошти у державі. Адже, якщо маємо гроші закопувати в асфальт, то ми могли би паралельно закуповувати потрібні для армії речі. Хоча би, для прикладу, закупити нові машини. Це не є проблема, просто треба комплексно вирішувати питання.

У  нас є система ремонту автомобілів і забезпечення паливно-мастильними матеріалами, є спеціалісти, які знали повністю все, як ремонтувати. Тому тепер аналогічно треба переоснащувати цілий комплекс під нові машини", - пояснює Тарас Грень.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал